Duże zainteresowanie konferencją FootballPro Coaching


„Wszechstronny rozwój młodego zawodnika” – właśnie pod takim hasłem w Poznaniu odbyła się w sobotę konferencja dla trenerów piłki nożnej FootballPro Coaching, która zgromadziła ponad 300 szkoleniowców z różnych stron Polski. Organizatorem wydarzenia były: Centrum Piłkarskie FootballPro, Akademia Piłkarska Reissa i Stowarzyszenia PASS.

Konferencję otworzył prezes zarządu Akademii Piłkarskiej Reissa Piotr Matecki, który jest współtwórcą jednej z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce.  – Szkolenie można porównać do dwóch otwartych dłoni. Gest ten symbolizuje dawanie, otrzymywanie i wspieranie. Aby przyjąć dar od innych trzeba  mieć otwartą dłoń. Te trzy słowa: dawanie, otrzymywanie, wspieranie, powinny stanowić kwintesencję pracy trenera – mówił Matecki. Gości konferencji powitał legendarny piłkarz Lecha Poznań, Piotr Reiss.

Pierwszym prelegentem był trener Thomas Rozworski, który prowadzi Reprezentacje Akademii Piłkarskiej Reissa 2004 i 2005. Przedstawił on przykładowe gry końcowe. – Od najmłodszych lat piłka była moim całym życiem, ale kontuzje nie pozwoliły mi kontynuować kariery piłkarskiej. Teraz jestem trenerem i staram się swoje doświadczenie zarówno z czasów mojej przygody z piłką nożną przekładać na młodych piłkarzy. Najbardziej cieszy mnie uśmiech moich podopiecznych po udanym ćwiczeniu czy na koniec treningu – mówi Rozworski.

Następnie Nikodem Brzęcki będący koordynatorem regionu konińskiego Akademii Piłkarskiej Reissa i trenerem reprezentacji klubu rocznika 2008 zaprosił na zajęcia praktyczne „Kształtowanie umiejętności gry 1×1 jako podstawa szkolenia”. – Gra 1×1 jest bardzo ważna w szkoleniu młodego zawodnika, gdyż dodaje mu pewności siebie na boisku oraz rozszerza jego wachlarz wyborów podczas różnych sytuacji w trakcie meczu – tłumaczył Brzęcki.

Po części praktycznej uczestnicy konferencji spotkali się w auli na wykładach, które dotyczyły m.in. takich tematów jak: „Klasyfikacja i nazewnictwo zwodów”, „Komunikacja trener – zawodnik – rodzic jako istotny element treningu”,  „Komplementarny rozwój szybkości młodego piłkarza”. Poprzedziły one wystąpienie byłego trenera Benefiki Lizbona – Frederico Costy, który jest absolwentem Faculdade de Motricidade Humana, uczelni wybitnych trenerów Jose Mourinho i Carlosa Queiroza.

– Były trzy ważne motywy w moim życiu, które spowodowały, że chciałem zostać trenerem piłki nożnej. Jako mały chłopiec grałem w Championship Managera, a później spotkałem Cristiano Ronaldo i Jose Mourinho. Właśnie Mourinho pokazał mi jak wejść w świat futbolu nie będąc piłkarzem. Droga każdego trenera jest różna. Uważam, że nie chodzi o wygrywanie meczów, a budowanie piłkarza na przyszłość. Najważniejszy jest rozwój zawodnika – mówił Costa, który po wykładzie poprowadził również przykładową jednostkę treningową.

Konferencja zakończyła się dużym sukcesem, a organizatorzy zapowiedzieli, że za rok zapraszają do Poznania na kolejne wyjątkowe spotkanie szkoleniowe. – To moja kolejna konferencja organizowana przez Akademię Piłkarską Reissa. Zawsze znajduję jakieś nowe, interesujące ćwiczenie, które wdrażam w zajęcia z moimi grupami. Szczególnie szukam nowych zabaw z piłką, które wywołują uśmiech na twarzach moich podopiecznych – mówi trenerka Żaneta Pawlik, która znana jest również z występów na boiskach Ekstraligi Futsalu Kobiet.

Przypomnijmy, że organizatorami konferencji były: Centrum Piłkarskie FootballPro, Akademia Piłkarska Reissa oraz Stowarzyszenie PASS. W wydarzeniu wzięli udział m.in. trenerzy z Akademii Piłkarskiej Reissa, Akademii Piłkarskiej Falubaz czy Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat oraz niezbędne materiały szkoleniowe.

POLECAMY MATERIAŁY O AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA:

FootballPro Cup Masters IX na zdjęciach

FootballPro Cup Masters IX już sobotę!

Nadchodzi sportowy weekend w Akademii Piłkarskiej Reissa

Zobacz fotogalerię z Reiss Cup 2017 w Rokietnicy

Kościaniacy wygrali Turniej Warta Cup 2017

Reiss Cup 2017 już w ten weekend w Arenie

Reiss Cup 2017 w Wolsztynie

FootballPro Cup Masters IX już za miesiąc!

Trwa REISS CUP 2017 w Kościanie i Murowanej Goślinie

REISS CUP 2017 w weekend w Kościanie

Zbliża się cykl turniejów REISS CUP 2017 [film]

Piłkarze Akademii Reissa odwiedzili Lewandowskiego

Trwa jesienny nabór do Akademii Piłkarskiej Reissa

Akademia Piłkarskia Reissa obchodzi 7 urodziny

Sukces młodych piłkarzy Akademii Reissa Kościan

Sławomir Peszko o inspiracji Akademią Piłkarską Reissa

Wywiad z Małgorzatą Rozenek-Majdan

Alicja Piechocka: W pogoni za marzeniami…

Tomasz Woźniak, fot. Mateusz Dembowiak / Akademia Piłkarska Reissa

Dodaj komentarz