Dr Sutkowski: możemy się spodziewać, że w najbliższych dniach liczba zakażeń będzie wyższa


– Mamy w Polsce trzecią falę pandemii. Niedzielne dane są niepokojące, a te z najbliższego wtorku i środy będą zapewne potwierdzały obecną tendencję, czyli będą wyższe – powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Badania laboratoryjne potwierdziły 10 099 nowych zakażeń koronawirusem. To o ponad 2 tys. chorych mniej niż w sobotę, ale o ponad 3 tys. więcej niż tydzień temu – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 114 osób.

„To jest bardzo dużo zakażeń jak na weekend” – powiedział prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie – „niedzielne dane są niepokojące”. „Mówią, że mamy w Polsce trzecią falę, wpisują się jednocześnie w statystykę, która jest od początku ubiegłego tygodnia. Obserwujemy bowiem ekspansję w naszym kraju wirusa prawdopodobnie w wersji brytyjskiej, która ma większą transmisyjność o 30-35 proc.” – zaznaczył ekspert.

Jak dodał – „dane z najbliższego wtorku i środy będą zapewne potwierdzały obecną tendencję, czyli będą wyższe niż te z soboty i niedzieli”.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz