Bajm zagra nad Maltą!


Już po raz dwudziesty odbędą się Dożynki Wielkopolskie organizowane przez zarząd województwa i Archidiecezję Poznańską. Jubileuszowa impreza w 2018 r. odwiedzi stolicę Wielkopolski, czyli Poznań. W ostatnią niedzielę sierpnia na scenie nad Jeziorem Maltańskim zagra Bajm. Jednak atrakcje odbywać się będą już od godz. 12.

– W tym roku dożynki, dość nietypowo, zagoszczą w Poznaniu. Jednak jest wiele powodów dla wyboru, akurat tego miasta – tłumaczył Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. Przypominał, że w poprzednich latach wojewódzkie dożynki docierały do innych miast powiatowych, ale także do mniejszych miejscowości, jak Lubasz.

– Poznań dożynki organizował co roku, a teraz połączymy siły z okazji 1050-lecia arcybiskupstwa – zapowiedział Woźniak. W samym Poznaniu jest aż 730 gospodarstw rolnych. Najwięcej na północy miasta, czyli Morasku i Radojewie oraz na terenie Nowego Miasta. Organizatorzy podkreślają, że Poznań jest ośrodkiem rolnym i należy przypomnieć o tym mieszkańcom.

Współorganizatorem Dożynek Wielkopolskich będzie miasto i archidiecezja poznańska. – Poznań dożynki organizuje od 1994 roku dla kilkuset gospodarstw. Teraz jubileuszy jest bardzo dużo. 1050-lecie arcybiskupstwa, ale także setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości – tłumaczył Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Z kolei ks. Sławomir Grośty, opiekun rolników z ramienia arcybiskupstwa, wyjaśniał, że dożynki to czas radości po zakończeniu zbiorów. Zapowiedział więc bardzo dobrą zabawę.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz