Dożynki w Swarzędzu


Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się 25 sierpnia pod namiotem przy Pływalni „Wodny Raj” w Swarzędzu. Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 14:30 mszą św., która odbędzie się w kościele pw. św. Marcina w Swarzędzu. Występy na scenie poprzedzi korowód dożynkowy, który przejdzie z kościoła do Sceny nad Jeziorem.

O godz. 16 Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprezentuje obrzęd dożynkowy, na który złożą się m.in. zwyczaje powrozowe, ośpiewanie i otańczenie chleba, dzielenie chleba, czy sypanie ziarnem.

Jako pierwsza na scenie – o godz. 17 wystąpi Swarzędzka Orkiestra Dęta, która zagra największe przeboje światowej muzyki rozrywkowej. Pół godziny później przed publicznością wystąpi dobrze znana swarzędzanom „Olszyna”. Tę część tegorocznych Dożynek Gminnych zakończą pokazy sekcji tańca i piosenki Ośrodka Kultury w Swarzędzu.

O godz. 19:30 rozpocznie się koncert zespołu Basta, założonego w 2007 roku przez Evę, współpracującą wcześniej z grupą Viper. Obecnie zespół Basta tworzą: Eva, Boguś, Mariusz oraz Asia. W 2008r. grupa otrzymała statuetkę „Debiut roku” na corocznym festiwalu muzyki Disco Polo i Dance w Ostródzie. Na swoim koncie mają takie przeboje jak: takie przeboje jak „Speed”, „Zatrzymać czas”, „To nie tak”, „Zakazana”, „Niepokorna i szalona”.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz