Dom na czterech kołach


Dom kojarzy nam się od zawsze z miejscem spokoju, relaksu. W domu możemy zdjąć wszystkie maski, założyć wygodne kapcie i po prostu być sobą. Natomiast wakacje przywodzą nam na myśl przygody, czasem niebezpieczne, i dawkę szaleństwa. Czy można pogodzić ze sobą te dwa światy?

25869310 – woman in camper rv interior, family travel and vacation

Karawaning, czyli podróżowanie samochodem kempingowym, zwanym z angielska kamperem, jest w Polsce trendem nowym, jednak np. w Niemczech rozwija się on już od wielu lat. Z raportu „Za granicą, w Polsce, na działce, czyli wakacje Polaków w 2017 roku”, przygotowanego przez HRS wynika, że aż 45% Polaków preferuje wakacyjną podróż własnym samochodem. Z kolei o wyborze miejsca spędzania urlopu decyduje w 57% lokalizacja, do której chcą się udać Polacy (źródło: https://www.hrs.com/pl/blog/raporty/infografika-wakacje-2017.html).

Dlaczego kamper?

Kamper to nic innego, niż dom na czterech kołach. Pojazdy takie w krajach Europy Zachodniej są jest bardzo popularne, ponieważ posiadają w swoim wyposażeniu nie tylko miejsce do spania, ale też bieżącą wodę, kuchenkę i łazienkę z toaletą (w ekskluzywnych modelach możemy dostać nawet prysznic). Często wyposażone są w ogrzewanie, co pozwala na podróżowanie nie tylko latem. Co ważne, ich dopuszczalna masa całkowita często nie przekracza 3,5 tony, co pozwala praktycznie każdemu posiadaczowi prawa jazdy kategorii B zostać ich kierowcą. Jeśli dopiero zaczynasz swą przygodę z karawaningiem, nie musisz od razu wyjeżdżać za granicę – już na terenie Polski możesz znaleźć wiele atrakcyjnych miejsc pozwalających na taki wypoczynek.

Bezpieczny karawaning

Aby nie mieć nieprzyjemnych wspomnień z przygody z karawaningiem, warto przed podróżą pomyśleć o wykupieniu nie tylko obowiązkowego ubezpieczenia OC, ale również pakietu ubezpieczeń dodatkowych. Jeśli mamy dokonać odpowiedniego wyboru, musimy dopytać firmę o szczegóły, m.in. o konsumpcję sumy ubezpieczeniowej (w przypadku AC) oraz warunków holowania pojazdu czy obszaru działania naszej polisy. Na rynku europejskim dużą popularnością cieszą się oferty dopasowanych indywidualnie polis, takie jak motorhome insurance brytyjskiej firmy Motorhome Protect https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/.

Nie trzeba lecieć samolotem ani płynąć statkiem, aby przeżyć przygodę życia. Wystarczy wsiąść do „domu na kołach” i jechać przed siebie. Wykupując dobrą ofertę ubezpieczeniową, możemy się czuć bezpiecznie nie tylko podróżując po Polsce, ale też po Europie i innych kontynentach.

Dodaj komentarz