Dom dla aktywnych


W ostatnim czasie systematycznie rośnie liczba domów i osiedli mieszkaniowych budowanych poza Poznaniem. Przyczyn takiego stanu jest kilka. Ludzie szukają spokoju, kontaktu z naturą oraz większych możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Wybierając nowe lokum wiele osób kieruje się nie tylko ceną i lokalizacją względem Poznania, ale też otoczeniem i możliwościami rekreacyjnymi.

Rozalin widok B Rozalin widok C

Wśród gmin podpoznańskich na szczególne wyróżnienie zasługuje Tarnowo Podgórne – nowoczesne podejście do rozwoju to główny wyznacznik tego regionu. Bardzo atrakcyjne położenie na skraju wielu szlaków komunikacyjnych oraz ekologiczna, zielona okolicy jeziora Lusowskiego to atut, na które zwracają uwagę inwestorzy i poznaniacy szukający nowego domu. Realizowane w Lusówku osiedlu Rozalin jest bardzo dobrym przykładem mądrego gospodarowania zasobami gminy. To nowoczesne osiedle domów jednorodzinnych spełnia wszystkie oczekiwania swoich lokatorów. Funkcjonalna i atrakcyjna zabudowa, łatwy dostęp do ośrodków użyteczności publicznej, czyste powietrze i otoczenie lasu, bliskość miasta oraz wiele inicjatyw na rzecz mieszkańców – to wizytówki tego miejsca.

Inwestor osiedla Rozalin – firma Novum Plus – organizuje cykliczne imprezy kulturalne, rodzinne oraz sportowe integrując mieszkańców osiedla i promujące jego walory. Jednym z najważniejszych wydarzeń jest bieg Rozalińska 13-tka, który w tym roku odbędzie się po raz drugi. Pętla biegu wynosi 13 km i prowadzi wokół jeziora Lusowskiego. Organizatorzy zawodów zaplanowali trasę biegu, tak by każdy uczestnik pokonał ją bez większych kłopotów. W I edycji biegu na starcie pojawiło się niemal 200 biegaczy z całej Wielkopolski. Wśród zawodników byli zarówno amatorzy i grupy biegowe zrzeszone w klubach. Była to wspaniała okazja do zabawy i propagowania aktywnego stylu życia. Czysta przyroda okolicy Osiedla Rozalin zapewniła biegaczom oraz dopingującym niezapomniane widoki i wrażenia.

Już 4 czerwca tego roku odbędzie druga edycja Rozalińskiej 13-tki. Dla najlepszych biegaczy przewidziano puchary i bony pieniężne. Wszyscy otrzymają pamiątkowe medale i będą mieli okazje wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Zapraszamy! Patronat objął „Nasz Głos Poznański”.

O Rozalińskiej 13-tce piszemy tutaj – kliknij.

Czytaj także: Nowe projekty domów szeregowych na osiedlu Rozalin – wystarczy kliknąć tutaj.

Dodaj komentarz