Doda na dożynkach w Dopiewie


Na ludowo

Dożynki rozpocznie o godz. 14 msza św. dziękczynna w kościele parafialnym w Dopiewie. Po niej, ulicami miejscowości, przejdzie na plac gminny barwny korowód. Poprowadzi go Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo, która ma na swoim koncie udane występy w różnych zakątkach kraju, ale i za granicą. Za orkiestrą pójdą: zespół ludowy, poczty sztandarowe i delegacje sołectw – z koszami pełnymi płodów rolnych i poświęconego przez księdza chleba. Na plac, gdzie odbędą się kolejne punkty programu, pomaszerują też: przedstawiciele samorządu, organizacji rolniczych, strażacy, mieszkańcy i goście.

Co roku obrzęd dożynkowy i pokaz tańców przedstawia inny wielkopolski zespół ludowy – w tym będzie to Zespół Folklorystyczny „Marynia” z Wronek, cieszący się uznaniem także poza granicami Polski. Oprócz kilkudziesięciu tancerzy „Marynia” przywiezie do Dopiewa kapelę.  Poza obrzędem tancerze wykonają program taneczny, którym zabiorą publiczność w podróż dookoła Polski.

Biesiada, folk i taniec

Po skocznych chwilach z rozśpiewaną „Marynią” na biesiadę śląską zaprosi uczestników wydarzenia „Grupa Fest”. Występy Mirosławy, Jakuba i Sabiny Tomaszewskich to zawsze pełne humoru, muzyczno-kabaretowe show, które każdego potrafi wprawić w doskonały nastrój.

Wstępem do spotkania z folkiem będzie pierwszy z dwóch występów Grupy Tanecznej „Incanto”, która eksperymentalnie połączy w choreografii taniec współczesny z folklorem. Po raz drugi egzotyczne tancerki pojawią się na scenie przed gwiazdą wieczoru – Dodą. Zanim to nastąpi, będziemy mogli doświadczyć muzyki folkowej, którą zaserwuje publiczności poznański zespół „Good Staff”,  który – choć czerpie z wielu źródeł – podczas dopiewskiego „Święta Plonów” przedstawi swoją bardziej żywiołową stronę.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

1 komentarz

  1. Tam gdzie DoDa
    tam gwarantowana
    pogoda !

Dodaj komentarz