Doda na dożynkach w Dopiewie


Gwiazdą wieczoru podczas „Gminnych Dożynek” w Dopiewie będzie Doda i zespół Virgin, ale już wcześniej nie zabraknie okazji do wspólnej zabawy przy muzyce, tańcu i animacjach, które przygotowali organizatorzy.

Od lat „Gminne Dożynki w Dopiewie” łączą tradycję z rozrywką. Przypominają o rolniczych korzeniach tej podpoznańskiej gminy, prezentując zwyczaje związane z zakończeniem żniw. Są podziękowaniem za plony, ale i spotkaniem z kulturą i z sąsiadami. Odbędą się w niedzielę 8 września. Warto tę datę zaznaczyć w swoim kalendarzu i wybrać się do Dopiewa.

– Gmina Dopiewo w ciągu kilkunastu lat zmieniła swój charakter na podmiejski. Jest  miejscem  jednego z największych w Polsce napływów nowych mieszkańców i dynamicznego rozwoju. Mimo że zabudowania rolnicze coraz mniej rzucają się w oczy, nasi rolnicy należą do regionalnych potentatów. Organizując dożynki, chcemy uświadomić mieszkańcom, którzy przywędrowali do nas z miasta, wielopokoleniowe związki gminy z rolnictwem, a także stworzyć możliwość integracji tych, którzy przeprowadzili się do naszej gminy niedawno,  z tymi którzy mieszkają tu dłużej, czasem od wielu pokoleń – mówi Adrian Napierała, wójt gminy Dopiewo.  – Wszystkich, mieszkańców i gości, którzy zechcą odwiedzić w tym dniu gminę Dopiewo tradycyjnie zapraszamy do wspólnej, dobrej zabawy – dodaje.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

1 komentarz

  1. Tam gdzie DoDa
    tam gwarantowana
    pogoda !

Dodaj komentarz