„Dobry wieczór Państwu”


„Dobry wieczór Państwu” to spektakl, w którym duet Krzysztof Materna i Olga Bołądź tworzy półtoragodzinną zabawę z publicznością, przestrzegając przed wpływem współczesnej rozrywki na nasze umysły.

„Dobry wieczór Państwu” to autoironiczny spektakl autorstwa Krzysztofa Materny. Autor prezentuje swój stosunek do zalewającej nas głupoty medialnej i estradowej. Opowiada anegdoty z życia estradowego, ironizuje na temat celebrytów i pseudo medialnych gwiazd. Towarzyszy mu w brawurowej roli asystentka, grana przez znakomitą aktorkę Olgę Bołądź, przedstawicielka młodego pokolenia, której świat i wiedza oparta jest na Wikipedii, internecie i celebryckich ściankach.

– Jest to rzecz autobiograficzna. Pokazuje moje alter ego, czyli człowieka, który przez długą część życia parał się estradą i telewizją – mówi Krzysztof Materna. – Przedstawia mój stosunek do dzisiejszych mediów i celebrytów, telewizji komercyjnych i niekomercyjnych. Zdradzam poniekąd publiczności, w jaki sposób jest nabijana w butelkę. Wyjaśniam, na czym polega ten cały show-biznes. To spektakl satyryczny, ale też i bardzo gorzki. Nie mogę pogodzić się z faktem, że środowisko to uległo takiej degradacji. Nie mogę pogodzić się z miałkością, sposobem traktowania telewidza jako idioty, niskim gustem różnych przedsięwzięć nam serwowanych. Nie chcę, by osoby, które nie zasługują na to, były hołubione, stawały się gwiazdami, podczas gdy prawdziwe gwiazdy nie mają tego statusu i mieć nie będą. Nie podoba mi się to, że tandetna rozrywka zawłaszczyła edukację, kulturę i wszystkie inne sfery życia.

Mieliśmy dla Czytelników dwuosobowe zaproszenie na 17 marca, na godz. 20. Konkurs trwa do 14 marca, do godz. 20. Laureata poinformowaliśmy mailowo.

Zobacz inne nasze konkursy kliknij tutaj.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

 

„Dobry wieczór Państwu”

17 marca

godz. 17:00 i 20:00

Aula Artis, ul. Kutrzeby 10, w Poznaniu

Krzysztof Materna, autor i reżyser spektaklu ,,Dobry Wieczór Państwu”

Czas trwania: 80 minut bez przerwy

Organizator: Fundacja „VOX-Artis Promocja Polskiej Sztuki Współczesnej i Designu”

Partner: Aula Artis

Współpraca: GRUV ART

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Poznania

Rezerwacja i zakup biletów u organizatora: rezerwacja@gruv-art.com.pl

W mailu prosimy podać: imię i nazwisko, ilość biletów oraz cenę.

Ceny biletów: 30zł i 55zł oraz za 10 zł tylko dla seniorów i dużych rodzin do kupienia tylko w Centrum Informacji Miejskiej

Rezerwacja biletów: rezerwacja@gruv-art.com.pl lub tel. 61 8471115

Bilety do kupienia przez: gruvart.bilety24.pl, www.facebook.com/GRUV.ART.TEATR, www.bilety24.pl, www.kupbilecik.pl, Centrum Informacji Miejskiej (CIM).

Trackbacks for this post

Dodaj komentarz