Dni Gminy Dopiewo 2020 odwołane przez koronawirusa


Gmina Dopiewo z uwagi na epidemię koronawirusa w Polsce  w trosce o zdrowie swoich mieszkańców i turystów odwołała Dni Gminy Dopiewo 2020, które były zaplanowane na 23 maja. 

Tegoroczne Dni Gminy Dopiewo 2020 miały być połączone ze świętem 30-lecia istnienia samorządu terytorialnego, a z uwagi na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej miały się odbyć 23 maja 2020 roku. Niestety największa impreza kulturalna na terenie gminy zostało odwołana z uwagi na epidemię koronawirusa w Polsce.

Dni Gminy Dopiewo co roku cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców gminy i powiatu poznańskiego. Zeszłoroczna impreza z udziałem m.in. Edyty Górnika i Michała Szpaka zgromadziła tłumy, a wójt Adrian Napierała zapowiadał wtedy jeszcze lepszą dawkę kulturalnych doznań w 2020 roku.

Środowy raport o epidemii koronawirusa [live]

Przypomnijmy, żę koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.

12 porad jak się OCHRONIĆ przed koronawirusem:

Dodaj komentarz