„Dni azalii i różaneczników”


W ten weekend zapraszamy do Arboretum w Kórniku na kolejny weekend wśród kwiatów. Tym razem można będzie zobaczyć kwitnienie przepięknych azalii i różaneczników.

W sobotę na polanie przy pawilonie parkowym, odbędą warsztaty pod hasłem: „Kwiaty z wełny”. Będzie to pokaz, a zarazem lekcja filcowania, do wzięcia udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych, młodszych i starszych.

W sobotę i w niedzielę od godziny 12:00 w tzw. Nowym Arboretum czynny będzie punkt porad ogrodniczych. W te dni również od godziny 12:00 młodzi naukowcy, uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Kórniku, zaprezentują interesujące eksperymenty przyrodnicze (polana przy pawilonie parkowym).

O godzinie 13:00 będzie można wybrać się na długi, bo blisko 2-godzinny spacer po ogrodzie z przewodnikiem, który opowie o różanecznikach i azaliach, ich uprawie i pielęgnacji, a także o innych pięknych roślinach kolekcji Arboretum.

Oprócz tego, w niedzielę od godziny 11:00, zapraszamy na warsztaty plastyczne, podczas których nauczyć się będzie można tworzenia biżuterii (decoupage, makrama), a od godziny 12:00 będzie można wziąć udział w warsztatach wyplatania tradycyjnej wikliny (polana przy pawilonie parkowym).

Zwieńczeniem imprezy będzie koncert plenerowy w wykonaniu Aresa Chadzinikolau oraz Anny Muraszko, który odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00 na polanie „Pod bukiem” w tzw. Nowym Arboretum.

W tych dniach dostępny dla zwiedzających będzie teren „Nowego Arboretum” za ul. Parkową, w godzinach od 10:00 do 18:00. Wejście od strony Arboretum przy Zamku i od ul. Parkowej.

Dodaj komentarz