Djurdjević:- Chcemy, żeby Lech grał dobry futbol


– Cały czas jesteśmy w trakcie poszukiwań kapitana. W czwartkowym meczu tę funkcję będzie pełnić inny zawodnik. Nie powiem jednak kto, dowiecie się o tym jutro. Pracujemy razem od miesiąca i szukamy kapitana – mówi Djurdjević. – Być może ta osoba tutaj siedzi – śmiał się Serb, patrząc na Darko Jevticia.

Sztab szkoleniowy Kolejorza bardzo poważnie podchodzi do rywalizacji z Gandzasarem Kapan. – Wiemy, że to nie jest przeciwnik z wielkiej ligi. Nie ma jednak nic do stracenia. Ten dwumecz na pewno potraktuje jako fajną przygodę z możliwością gry na dużym stadionie. Naszym obowiązkiem jest utrzymać naszą markę. To kim, jesteśmy. Musimy wyjść na boisko i od pierwszego meczu rozpocząć budowę naszego wizerunku. W ostatnich miesiącach go utraciliśmy. Dlatego mamy wiele rzeczy do zrobienia. Chcemy pokazać jakość i dobry futbol – zaznacza trener poznańskiego zespołu.

Dla niego istotna jest nie tylko dobra gra w dwumeczu z Ormianami i awans do kolejnej rundy, ale jak najlepsze przygotowanie drużyny na nadchodzący sezon. – Potrzebujemy takich piłkarzy, którzy zawsze są przygotowani. I tego od nich chcemy. Muszą wiedzieć o tym, że nawet jeśli nie wystąpią w czwartkowym meczu, to za kilka dni gramy kolejny mecz i mają okazję do gry. Dlatego muszą być przygotowani na to, że dostaną szansę – podkreśla Djurdjević. – Teraz najważniejszy jest awans i odzyskanie wizerunku. Gramy mecz i musimy w nim dać z siebie wszystko. Chcemy, żeby zawodnicy zagrali jak najlepiej potrafią – kończy.

Czytaj także:

Fot. Roger Gorączniak

źródło www.lechpoznan.pl

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz