Djurdjević:- Chcemy, żeby Lech grał dobry futbol


– Przed czwartkowym meczem mamy swoje założenia. Jesteśmy przygotowani do rywalizacji z tym zespołem. Wiemy, że nasz przeciwnik wygrał krajowy puchar. Do meczu z Ormianami podejdziemy z szacunkiem. Znamy swoją wartość i będziemy chcieli ją udowodnić – mówi trener Kolejorza Ivan Djurdjević.

Dla Serba czwartkowy mecz będzie oficjalnym debiutem w roli szkoleniowca poznańskiego zespołu. Djurdjević przez sześć lat rozegrał w niebiesko-białych barwach ponad sto meczów. Tych doświadczeń jednak nie da się porównać z prowadzeniem drużyny.

– Trener ma inne obowiązki, odpowiada za wiele osób. Gra w piłkę jest czymś zupełnie innym. Dlatego to jest inny rodzaj emocji. Oczywiście piłkarze, tak jak trener są odpowiedzialni za klub. Każdy zaczynając ode mnie, poprzez zespół i pracowników klubu. Chcemy, żeby Lech grał dobry futbol i każdy z nas na to pracuje – zaznacza opiekun Lecha.
Pierwszy mecz, w którym poprowadzi drużynę rodzi wiele pytań. Te dotyczą wyjściowego składu, obsady bramkarzy, a także wyboru kapitana. W dotychczas rozegranych sparingach te rolę pełniło kilku zawodników. Wśród nich byli m.in. Kamil Jóźwiak, Nikola Vujadinović czy Christian Gytkjaer.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz