Dieta pudełkowa – idealne rozwiązania dla osób zapracowanych


Zbilansowane posiłki i starannie pielęgnowane, prawidłowe nawyki żywieniowe są filarem Twojego zdrowia. Przez natłok obowiązków zdarza Ci się o tym zapomnieć? Z pomocą przychodzi dieta pudełkowa, dzięki której zaczniesz jeść zdrowo i regularnie. Przeczytaj, jakie korzyści może przynieść catering dietetyczny osobom zapracowanym.

Otrzymujesz dietę wprost do swoich drzwi

Catering dietetyczny polega na codziennym dostarczaniu posiłków do drzwi klienta. Można zamówić dietę pudełkową do domu lub biura. Zwykle jest to pięć kompletnych posiłków na cały dzień, ale wiele firm cateringowych oferuje też zestawy „office” składające się z trzech dań, które najczęściej zjadamy w pracy: śniadania, drugiego śniadania i obiadu. Decydując się na dietę pudełkową w Poznaniu, możesz też wybrać opcję z dostawą od poniedziałku do piątku, a w weekendy przygotowywać posiłki samodzielnie.

Zyskujesz więcej czasu na treningi

Dzięki diecie pudełkowej nie musisz zajmować się robieniem zakupów spożywczych i przygotowywaniem posiłków, zatem zyskujesz więcej czasu. Nareszcie nie masz wymówki, żeby nie wybrać się na trening, dłuższy spacer czy przejażdżkę rowerową. Regularna aktywność fizyczna to bardzo ważny element zdrowego stylu życia. Ruch poprawia przemianę materii, zmniejsza poziom glukozy we krwi, reguluje stężenie cholesterolu i pomaga w kształtowaniu sylwetki. Co więcej, dietę pudełkową możesz dobrać do intensywności i rodzaju wykonywanego treningu. Po pierwsze – każdy program dietetyczny oferowany przez firmy cateringowe ma do wyboru kilka wariantów kalorycznych. Im bardziej intensywne i częste treningi, tym wyższą kaloryczność diety powinieneś wybrać. Po drugie – w ofertach cateringów znajdziesz specjalne programy dla sportowców i osób intensywnie trenujących. Takie zestawy charakteryzują się zwiększoną ilością białka potrzebnego do budowania tkanki mięśniowej.

Jesz zdrowo i regularnie

W zależności od wybranego programu dieta pudełkowa przynosi określone korzyści, gdyż oparta jest o jadłospis ułożony zgodnie z indywidualnymi wymaganiami oraz zapotrzebowaniem organizmu. Codziennie przyjeżdża do Ciebie zestaw posiłków zawierających ustaloną z góry wartość kaloryczną, dzięki czemu nigdy nie przesadzisz z kaloriami, co się na pewno zdarzało, gdy musiałeś zjeść coś w biegu na mieście. Cała dieta jest zbilansowana w ten sposób, aby dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych: białka, tłuszczów, węglowodanów, witamin i składników mineralnych. Optymalna zawartość błonnika daje uczucie sytości i zapobiega podjadaniu między posiłkami. Catering dietetyczny pomaga w spokojnym zmierzaniu do celu, niezależnie od tego, czy jest nim odchudzanie, budowanie mięśni czy utrzymanie dotychczasowej masy ciała.

Wiesz, co jesz!

W zestawach diety pudełkowej nie znajdziesz żywności wysokoprzetworzonej, która jest źródłem wielu szkodliwych składników, takich jak tłuszcze trans, duża ilość cukru i soli, konserwanty, barwniki, aromaty. Jadłospisy układane są przez doświadczonych dietetyków, a posiłki przyrządzane przez profesjonalnych kucharzy. Do pudełek trafiają wysokiej jakości produkty, będące wartościowymi źródłami białka, węglowodanów i tłuszczów. Warzywa są zawsze świeże i idealnie przyrządzone – nierozgotowane, zachowujące wszystkie wartości odżywcze. Doskonały smak potraw osiągany jest dzięki zastosowaniu szerokiego wachlarzu ziół i naturalnych przypraw, a nie soli i wzmacniaczy smaku.

Chcesz mieć pod kontrolą to, co jesz? Zamów catering dietetyczny i przekonaj się, że prowadzenie zdrowego stylu życia jest możliwe, nawet gdy na głowie masz wiele obowiązków.

Dodaj komentarz