Derby stolicy Wielkopolski dla SKF Politechnika Poznańska


Drugoligowe derby stolicy Wielkopolski pomiędzy siatkarkami SKF Politechnika Poznańska a UKS ZSMS Poznań dostarczyły kibicom sporą dawkę sportowych emocji, gdyż spotkanie rozstrzygnęło się w tie-breaku. Lepsze okazały się podopieczne Marcina Grocia, które rundę zasadniczą skończyły na piątym miejscu i teraz rozpoczną rywalizację w fazie play-off.

Derbowy pojedynek zgromadził sporą liczbę kibiców w hali CS Politechniki Poznańskiej, w której od rana trwały obchody X rocznicy powstania klubu SKF Politechnika Poznańska. W programie znalazł się m.in. turniej dla dzieci i rodziców, mecz byłych siatkarek i przyjaciół klubu z zespołem poznańskich dziennikarzy. A tuż przed derbowym pojedynkiem wręczono pamiątkowe nagrody i wyróżnienia dla siatkarek, działaczy i przyjaciół klubu. Ponadto klub SKF Politechnika Poznańska został wyróżniony przez WZPS i otrzymał specjalne podziękowania od miasta Poznania za wkład w sportowy rozwój dzieci i młodzieży.

10 lat SKF Politechnika Poznańska. Zobacz zdjęcia z obchodów

Natomiast derbowy pojedynek pomiędzy akademiczkami a utalentowaną młodzieżową pod wodzą trenera Marka Tuszyńskiego od pierwszych akcji był bardzo wyrównany i zacięty. Doprowadziło to do konieczności rozegrania tie-breaka, w którym większa skuteczność SKF Politechnika Poznańska w ataku zadecydowała o końcowym zwycięstwie.

– Ogromny szacunek dla naszego zespołu, że grając w osłabieniu i mając na plecach bagaż problemów potrafił sobie poradzić w tak ważnym derbowym pojedynku. Zespół UKS ZSMS Poznań postawił poprzeczkę wysoko, ale był to mecz błędów i kto zrobił ich mniej ten wygrywał. Teraz rozpocznie się rywalizacja w play-off, a naszym celem jest poprawienie wyniku z poprzedniego sezonu. Chcemy teraz spokojnie pracować nad formą i grą zespołu, aby spełnić nasze marzenia – mówi kierownik zespołu SKF Politechnika Poznańska Michał Sułkowski.

SKF Politechnika Poznańska – UKS ZSMS Poznań 3:2 (22:25, 25:23, 25:20, 18:25, 15:10)

SKF: Pierzchała, Pachurka, Grzeca, Toczek, Kucner, Radzewicz, Przybylska (libero) oraz Bogacz, Bińczycka, Krause.

Wyniki spotkań 18. kolejki II ligi siatkówki kobiet:
(17-18 marca 2018 roku)
SMS Police – Czarni Słupsk 3:0 (25:12, 29:27, 25:16)
Spójnia Stargard – WTS Włocławek 3:2 (20:25, 25:23, 20:25, 25:16, 15:11)
SKF Politechnika Poznańska – UKS ZSMS Poznań 3:2 (22:25, 25:23, 25:20, 18:25, 15:10)
Truso Elbląg – APS Rumia 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 14:25)
UKŻPS Kościan – PTPS II Piła

Występy zespołu SKF Politechnika Poznańska w rozgrywkach II ligi są możliwe dzięki wsparciu z Wydziału Sportu Miasta Poznania, a głównym przewoźnikiem jest firma Fox-Travel. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

Dodaj komentarz