Derby powiatu poznańskiego w IV lidze odwołane


Niestety ze względu na duże opady deszczu spotkanie Kotwica Kórnik – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne w IV lidze piłki nożnej zostało odwołane. O nowym terminie derbów powiatu poznańskiego poinformujemy kibiców po decyzji WZPN. Z powodu złego stanu boiska odwołano również mecz Grom Plewiska – Orły Pniewy, ale pozostałe spotkania z udziałem GKS Dopiewo, Unii Swarzędz i Huraganu Pobiedziska rozegrano zgodnie z terminarzem.


Nawałnice jakie przeszły w piątek wieczorem i w nocy przez Wielkopolskę spowodowały zalanie kilku boisk piłkarskich w powiecie poznańskim. Najtrudniejsza sytuacja była w Kórniku i Plewiskach. Niestety mimo intensywnych działań obsługi stadionów, które wspierali strażacy mecze Kotwica Kórnik – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne i Grom Plewiska – Orły Pniewy zostały odwołane.

Pozostałe spotkania 2. kolejki IV ligi wielkopolskiej grupa północ rozegrano zgodnie z planem. GKS Dopiewo podejmował na swoim stadionie MKS Spartę Oborniki, ale mimo atutu własnego boiska został rozbity 0:4. W o wiele lepszych nastrojach kończyli swoje spotkanie na wyjeździe piłkarze Unii Swarzędz. Podopieczni Jakuba Ostrowskiego pewnie wygrali z Pogonią Łobżenica 4:1, a bramki dla niebiesko-białych zdobyli Tomasz Węcławek (dwie) i Dominik Nowacki (dwie). Natomiast Huragan Pobiedziska bezbramkowo zremisował na wyjeździe z GLKS Wysoka.

Wyniki spotkań 2. kolejki IV ligi wielkopolskiej grupa północ:
(12-13 sierpnia 2017 roku)
GKS Dopiewo – Sparta Oborniki 0:4
Lubuszanin Trzcianka – Nielba Wągrowiec 4:0
Iskra Szydłowo – Mieszko Gniezno 3:5
GLKS Wysoka – Huragan Pobiedziska 0:0
Wełna Skoki – Warta Międzychód 0:3
Pogoń Łobżenica – Unia Swarzędz 1:4
Kotwica Kórnik – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne, odwołany z powodu złego stanu boiska
Grom Plewiska – Orły Pniewy, odwołany z powodu złego stanu boiska

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

Polecamy materiały (wystarczy kliknąć):

Derby powiatu poznańskiego w IV lidze odwołane

Wystartował nowy sezon IV ligi wielkopolskiej

Wzmocnienia w GKS Dopiewo przed startem IV ligi

 

Dodaj komentarz