Derby na przełamie

Dużą stawkę będzie miał sobotni mecz pomiędzy Tarnovią Basket Tarnowo Podgórne a Obrą Kościan w 2 Lidze Koszykówki Mężczyzn. Obie drużyny są w kryzysie i potrzebują zwycięstwa, choć cel jaki chcą osiągnąć jest zupełnie inny. Patronat nad Tarnovią Basket sprawuje Nasz Głos Poznański.

Tarnovia zajmuje aktualnie z bilansem 9-11 w tabeli grupy D 8. miejsce. Drużynie trenera Rafała Urbaniaka potrzeba jednej lub dwóch wygranych, aby zapewnić sobie udział w play-off, a teoretycznie, przy zwycięskiej serii w czterech ostatnich meczach rundy zasadniczej ma jeszcze szansę nawet na 5. miejsce.
Wpoprzedniej kolejce zespół z Tarnowa Podgórnego przegrał w Nysie z IgnerHome AZS Basket po trzypunktowym rzucie przeciwników za trzy równo ze syreną końcową. Taka porażka boli tym bardziej, że w 3 kwarcie tarnowscy zawodnicy prowadzili już 12 punktami i długimi fragmentami grali dobra koszykówkę. Niestety w ostatniej minucie to gospodarze trafiali kluczowe rzuty z dystansu.