Deblowy finał Poznań Open 2019 nie dla Michała Dembka


Michał Dembek pożegnał się z turniejem deblowym Poznań Open 2019. Polak w parze z Florinem Margeą musiał uznać wyższość włosko-hiszpańskiej pary Andrea Vavassori oraz David Vega Hernandez. Patronem medialnym turnieju w Parku Tenisowym Olimpia jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

W turnieju deblowym Poznań Open mieliśmy łącznie pięciu Polaków. Dwie polskie pary odpadły już w pierwszej rundzie, a honoru biało-czerwonych bronił Michał Dembek, który wspólnie z Margeą dotarł do półfinału. Przeciwnikami polsko-rumuńskiej pary był rozstawiony z numerem trzecim duet Vavassori i Vega Hernandez.

Pierwsza odsłona tego spotkania była jednostronna, a polsko-rumuńska para popełniła wiele prostych błędów. Ponadto Michał Dembek został dwukrotnie przełamany i ta część meczu zakończyła się wynikiem 2:6. – Nasi przeciwnicy w tej partii byli o wiele lepsi. Przede wszystkim doskonale serwowali i ciężko było cokolwiek zrobić – mówił po meczu smutny Polak. – Na pewno przydałaby się moja lepsza gra przy siatce – dodał.

Zupełnie inny mecz oglądaliśmy w drugiej partii. Przy stanie 5:4 Dembek z Mergeą mieli aż cztery piłki setowe. Nie wykorzystali żadnej z nich i chwilę później mieliśmy remis. O wszystkim decydował tie-break, który padł łupem rozpędzonej włosko-hiszpańskiej pary. Vavassori skończył seta i cały mecz asem serwisowym. – Trochę szkoda, bo to mój trzeci półfinał deblowy w Poznaniu i kolejny raz zatrzymałem się na tej fazie turnieju – zakończył Dembek.

Micheł Dembek wraz z partnerem za awans do półfinału otrzyma 1380 euro i 33 punkty do rankingu ATP. Natomiast w drugim półfinale gry deblowej para Pedro Martinez oraz Mark Vervoort pokonała Andresa Siljestroma i Eliasa Ymera 4:6, 6:3, 10-2. Wielki finał zaplanowano na sobotę na godzinę 16.

Poznań Open to jednak nie tylko turniej główny, ale również mnóstwo innych wydarzeń, które dedykowane są różnym grupom. W środę (5 czerwca) w kinoteatrze Apollo odbył się koncert Julii Pietruchy. Od czwartku (6 czerwca) przez dwa dni potrwa turniej tenisowy dla dzieci Intex Cup. Rywalizacja podzielona jest na cztery kategorie – niebieską (do lat 7), czerwoną (do lat 8), pomarańczową (do lat 9) i zieloną (do lat 10). W piątek (7 czerwca) przewidziane są dwie imprezy. Jedną z nich jest Kids Day, w ramach którego dzieci będą mogły nieodpłatnie wziąć udział m.in. w treningach tenisowych. Z kolei dla dorosłych wieczorem zostanie zorganizowany oficjalny bankiet ATP. Ostatnią taką imprezą będzie organizowany w sobotę (9 czerwca) charytatywny turniej golfowy, który odbędzie się na polu golfowym Kalinowe Pola koło Świebodzina.

oprac. tww, fot. Paweł i Piotr Rychter/Poznań Open

Dodaj komentarz