Żuraw: – Do Warszawy jedziemy po zwycięstwo


Konfrontacje Lecha Poznań z Legią Warszawa od dawna cieszą się największą popularnością wśród kibiców ekstraklasy, niezależnie od dyspozycji, w jakiej znajdują się obydwa zespoły. Kolejny szlagier z udziałem tych odwiecznych rywali rozpocznie się w sobotę o godzinie 17.30. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja TVP 2.

Lech i Legia co roku są najczęściej wymieniani jako faworyci do zgarnięcia mistrzostwa Polski. Sobotni klasyk nie będzie jednak starciem drużyn z czuba tabeli. Kolejorz plasuje się na piątej pozycji, z kolei wojskowi zajmują miejsce dziewiąte. Różnice punktowe są jednak nieznaczne i zwycięstwo jednej z drużyn może zapewnić nawet podium.

– Nasza liga jest na tyle nieobliczalna, że przed nami jest Wisła Płock, którą jeszcze nie tak dawno rozgromiliśmy 4:0. Każdy zespół ma słabsze momenty. Mam nadzieję, że Lech ma go już za sobą – przyznał trener Dariusz Żuraw.

Lechici przekonująco wygrali dwa minione spotkania i są na fali wznoszącej. Co innego klub ze stolicy, który w dwóch poprzednich meczach schodził na tarczy.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz