Dariusz Lipiński jedynką PRJG


Polska Razem Jarosława Gowina przedstawiła dziś w Poznaniu kandydatów  do Parlamentu Europejskiego z listy wielkopolskiej. „Jedynką” jest Dariusz Lipiński, który współtworzył Platformę Obywatelską w Poznaniu i Wielkopolsce. – Dzisiaj zrezygnowałem z członkostwa w PO – powiedział były poseł i przewodniczący Rady Miasta Poznania.

– Dariusz Lipiński to mój serdeczny przyjaciel, z którym współpracuję od lat – tymi słowami rozpoczął konferencję prasową Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwości, który odszedł z Platformy Obywatelskiej i stworzył własną partię Polska Razem. – W sejmie reprezentował konserwatywne skrzydło Platformy, nawiązywał do pierwszego programu PO. Za niepokorne głosowania w 2011 roku PO  zesłała go na niskie miejsce listy wyborczej, przez co nie dostał się do parlamentu. Mało jest w Polsce polityków tak gruntownie przygotowanych do pełnienia mandatu europosła. Dotychczasowa postawa Dariusza Lipińskiego z pewnością sprawi, że bardzo wielu Wielkopolan zdecyduje się oddać na niego swój głos. Dlatego otrzymał pierwsze miejsce na naszej wielkopolskiej liście.

– Moja obecność na liście Polski Razem nie niespodzianką – powiedział Dariusz Lipiński. – Przyczyną jest przywiązanie do ideałów, które przyświecały mi, gdy przed 13 laty zakładałem Platformę Obywatelską w Poznaniu i Wielkopolsce. Hasła głoszone dziś przez Polskę Razem to odnowienie haseł od których PO odeszła. Mówiąc obrazowo nawiążę do rozpędzonej ciężarówki z ładunkiem, która gwałtownie wchodzi w zakręt w lewo, wtedy część ładunku przestaje się na niej mieścić… Podkreślam – jest to postawa powrotu do haseł z początków PO.

Wielkopolską listę kandydatów Polski Razem do Europarlamentu współtworzą także:   Joanna Frankiewicz, poznańska radna z klubu prezydenta Ryszarda Grobelnego, Andrzej Wojtyła, lekarz, były poseł i minister zdrowia w rządzie Hanny Suchockiej, Piotr Potempa, szef Wielkopolskiego Związku Pracodawców Prywatnych, Agnieszka Mirecka-Katulska, wykładowca akademicki, radna powiatu konińskiego, Agnieszka Michalak, prawnik, pełnomocnik PRJG w powiecie kaliskim, Grzegorz Piechowiak, przedsiębiorca, poseł w latach 1997-2001, Rafał Strzyżewski, nauczyciel, pełnomocnik PRJG na powiat gnieźnieński, Elżbieta Barys, radca prawny, poseł w latach 1997-2001, radna sejmiku 2002-2010. Do tej listy dojdzie jeszcze jedno nazwisko.

– Polska Razem w sondażach przekracza próg wyborczy, chcemy poprawić ten wynik i uzyskać 7-8 procent, co przekładałoby się na co najmniej cztery mandaty w tym z okręgu wielkopolskiego – podsumował J. Gowin.

Zdjęcia Sławomir Lechna

Dodaj komentarz