Czy wiesz, jak spersonalizować dom za pomocą aranżacji?


Spersonalizowane mieszkanie to takie, które jest w pełni dostosowane do Twoich potrzeb oraz które stanowi wyraz charakterów i upodobań członków rodziny. Czy wiesz, jak je urządzić?

Dla każdego coś miłego

Istotą spersonalizowanego wnętrza jest to, by każdy miał w nim coś tylko dla siebie. Ponieważ jednak nie chcemy osiągnąć efektu chaosu i nieładu, musimy operować w zakresie pewnych serii. Oznacza to, że każdy członek może wybrać swój gadżet, ale wyłącznie w ustalonej estetyce, najlepiej z jednej kolekcji. Przykład: wymieniasz poduszki w domu. Wybierzcie się do sklepu razem i z jednej poduszkowej serii wybierzcie modele o innych wzorach i kolorach, każdy dostosowany do gustu danego członka rodziny. Niech syn cieszy się poduszką z robotami, córka pastelową poduchą z kotem, mąż z szybkim samochodem, a Ty… z czym tylko chcesz!

Jeśli podoba Ci się pomysł zakupów seryjnych, sprawdź również te przedmioty:

 • modne kubki z zabawnymi nadrukami. Ustal, czy zdecydujecie się na aforyzmy, czy też obrazki. A może udekorujecie kubki waszymi wspólnymi zdjęciami? Domową kolekcję ozdobią i urozmaicą kubki z funkcją ukazywania obrazka dopiero po zalaniu wrzątkiem,
 • skoro w kuchni rządzić mają nowe spersonalizowane kubki, w łazience z pewnością znajdzie się miejsce dla ręczników. Tu wybór wzoru nie będzie stanowił żadnego problemu – są ich tysiące! Pamiętaj jednak o spójnej kolorystyce, by łazienka prezentowała się estetycznie,
 • jadalnia to idealne miejsce dla podkładek pod talerze. Jeśli mają ten sam kształt, materiał wykonania i styl, spokojnie mogą być pokryte odmiennymi motywami. Kto woli słodki deser, a kto zwierzęta lub postacie z gier komputerowych i bajek? Niech każdy zadecyduje sam!

  Odciska palca w aranżacji

  Personalizacja wnętrza zakłada nie tylko korzystanie z dopasowanych do użytkowników przedmiotów, ale również zostawianie „odcisków palców” w pomieszczeniach. Oznacza to, że kiedy goście wchodzą do mieszkania, od razu powinni wiedzieć, do kogo należy dom. Jak to zrobić? Oczywiście dzięki zdjęciom!

  Ramki na zdjęcia nie odchodzą do lamusa. Wręcz przeciwnie, są modne od wielu lat i nic nie zwiastuje ich przejścia na emeryturę. Warte stosowania są pojedyncze ramki, które stawia się na kredensie czy stoliku, ale również galerie zdjęciowe.

  Galerie zdjęciowe można stworzyć samodzielnie, ale można też wykorzystać gotowe systemy ramek połączonych. Co do tworzenia galerii, nie ma tu określonych reguł. Zasady dotyczą wyłącznie wieszania galerii, zwłaszcza gdy mają się pojawić nad meblem. Wówczas powinieneś pamiętać o symetrii. Galeria zdjęć musi zostać wpisana w mebel: komodę, kanapę, stół, czyli znajdować się dokładnie po środku. Nie ma znaczenia za to, czy sama w sobie będzie symetryczna, czy też nieregularna. Wybierz takie rozmiary i kształty ramek, jakie podobają się Tobie i Twojej rodzinie. Co ważne, tu nie musisz ograniczać się do jednego modelu ramki. Galerie złożone z ramek o różnej grubości, kolorze czy materiale wykonania są nawet ciekawsze.

  Własny pokój? Co komu w duszy gra!

  Jeśli w Twoim mieszkaniu jest kilka pokojów, a część z nich należy do konkretnego członka rodziny, czyli są to pokoje prywatne lub sypialnie, nie staraj się ujednolicać ich aranżacji i dopasowywać do reszty mieszkania. Jeśli tworzą odrębny mikrokosmos, to nawet lepiej. Pomieszczenia typu sypialnia powinny być intymne i wywołujące pozytywne uczucia. Zamieszkująca je osoba powinna czuć się swobodnie i pewnie. Oczywiście nie twierdzimy, że jeśli Twoje nastoletnie dziecko zapragnie mieć czarne ściany i sufit, powinieneś ulec. Wszystko w granicach rozsądku i kompromisu. Jedna ściana będzie okej!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz