Czy doświadczony kierowca znajdzie w Poznaniu tanie OC?


Właściciele aut z dużych miast płacą zwykle droższe OC. Czy mimo to bezszkodowy kierowca z Poznania może znaleźć tanie ubezpieczenie OC?

Wrocław, Gdańsk i Warszawa to miasta, w których OC jest zazwyczaj najdroższe. Kierowcy z Poznania mają nieco lżej, ale i tak muszą się przygotować na to, że zapłacą za OC więcej niż mieszkańcy małych miasteczek.

Czy jednak kierowcy z Poznania mogący się pochwalić bezszkodową jazdą przez 7 lub więcej lat mają szansę znaleźć tańszą ofertę ubezpieczenia OC? Sprawdziliśmy w porównywarce OC, jakie składki zaproponują ubezpieczyciele takiej osobie.

Ile zapłaci za OC bezszkodowy kierowca z Poznania?

 Aby przekonać się, ile za OC zapłaci poznaniak, który posiada prawo jazdy od 1996 r. i przez ostatnie 7 lat nie spowodował żadnej szkody, wykonaliśmy próbną kalkulację ubezpieczenia, wykorzystując w tym celu kalkulator ubezpieczenia OC i  AC. Cenę polisy policzyliśmy dla czerwonego Opla Corsy.

Po przeprowadzeniu odpowiednich obliczeń okazało się, że średnia składka OC w Poznaniu dla doświadczonego kierowcy, który może pochwalić się bezszkodową historią ubezpieczenia, wynosi 676 zł. To o około 100 złotych więcej niż w przypadku średniej składki OC dla takiego samego kierowcy, który jednak mieszka w mniejszej miejscowości (takiej jak Bielsko-Biała czy Ostrów Wielkopolski).

Podana kwota jest jednak średnią składką OC. Najtańsza propozycja wyniosła 489 zł, czyli aż o 28% mniej. Te liczby wyraźnie pokazują więc, że przed zakupem ubezpieczenia warto porównać oferty różnych towarzystw. Jest bardzo prawdopodobne, że znajdzie się dzięki temu o wiele korzystniejszą ofertą, niż się początkowo myślało.

Czy młody kierowca z Poznania także zaoszczędzi, porównując OC?

Porównywanie OC jest z pewnością korzystne dla doświadczonych kierowców bez szkód, którzy mogą dzięki temu znaleźć naprawdę korzystną ofertę polisy dla swojego auta. Czy tak samo jest w przypadku OC młodych kierowców? A może jednak poznaniacy mający od niedawna prawo jazdy są skazani na wysokie ceny OC?

Nie ma żadnych wątpliwości, że porównanie OC jest korzystne w każdym przypadku. Skorzystanie z kalkulatora OC jest całkowicie darmowe, a jego wypełnienie zajmuje zaledwie kilka minut. I chociaż oczywiście średnia składka proponowana młodemu kierowcy będzie znacznie wyższa od tej oferowanej doświadczonej i bezszkodowej osobie, to nadal będzie widać znaczne różnice między poszczególnymi ofertami.

W przykładowej kalkulacji wykonanej w kalkulatorze OC dla młodego kierowcy z Poznania najtańsza składka była niższa aż o 38% od tej najwyższej. Jest więc o walczyć.

Poznańską oszczędność i gospodarność widać w wielu aspektach życia. Portfele właścicieli samochodów ucieszyłyby się bardzo, gdyby kierowcy z Poznania dawali przykład osobom z innych miast, jak zaoszczędzić także na ubezpieczeniu OC.

 

 

 

 

1 komentarz

  1. Michał pisze:

    Młodzi korzystają z aplikacji w telefonie bo to prostsze i szybsze np Kupdirect z Google Play gdzie skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu, różnica w składce to czasem ponad 100%

Dodaj komentarz