Czwarte z rzędu zwycięstwo Enea AZS Poznań (ZDJĘCIA)

Enea AZS Poznań umocniła się na 6 miejscu w tabeli, odnosząc 4 zwycięstwo z rzędu! Tym razem podopieczne trenerów Grzegorza Zielińskiego i Tomasza Baszaka pokonały DGT AZS Politechnikę Gdańską 68:55. Patronat nad poznańskim zespołem sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Oba zespoły rozpoczęły spotkanie chaotycznie i nerwowo, popełniając sporo błędów. Obronę poznanianek absorbowała wysoka – mierząca 198, Ruth Hamblin. Kanadyjka na szczęście dla godpodyń nie była aż tak skuteczna w ataku, jednak w obronie straszyła swoim wzrostem i większość rzutów Enea AZS Poznań oddawanych było z dystansu. Skuteczność nie była zbyt dobra, jednak na słabiej tego dnia dysponowaną Politechnikę Gdańską wystarczyło. Poznanianki od połowy pierwszej kwarty wyszły na 10 punktowe prowadzenie i trzymały je do końca 2 kwarty (40:28). Do przerwy najskuteczniejsza w poznańskiej ekipie była Tiffany Brown, która zdobyła 13 punktów, miała 5 asyst i 5 zbiórek. Drugim strzelcem okazała się Aleksandra Parzeńska, która na 100% skuteczności z gry (4/4) zdobyła 9 punktów. Z kolei po stronie gdańszczanek liderka – Jazmine Dawis zdobyła 6 oczek, miała 3 asysty i 1 zbiórkę. Najskuteczniejsza natomiast była Hamblin – 8p.