Czerwonak pozyskał dofinansowanie na ulice


Kolejne dodatkowe pieniądze w budżecie gminy Czerwonak. Minister Inwestycji i Rozwoju pozytywnie zaopiniował zadanie rozbudowy ulicy Piłsudskiego w Koziegłowach. Gmina na tę inwestycję otrzymała możliwość dofinansowania do kwoty ponad 2 milionów złotych.

To kolejne rządowe dofinansowanie do inwestycji drogowych na terenie naszej gminy. Wcześniej otrzymaliśmy dodatkowe środki na budowę ulicy Leśnej w Mielnie (prawie 1 milion złotych) oraz budowę ulicy Granicznej w Bolechowie-Osiedlu (ponad 1 milion złotych)

Środki zostały pozyskane w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Listę zadań pozytywnie zaopiniowanych przez Ministra Inwestycji i Rozwoju w podziale na zadania podstawowe i rezerwowe w 2018 roku dla województwa wielkopolskiego opublikowano na stronie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

– Opinia Ministra jest konsekwencją przede wszystkim wysokiej oceny przyjętych rozwiązań projektowych poprawiających bezpieczeństwo mieszkańców. Cieszę się, że gmina pozyskała kolejne środki zewnętrzne, które zasilą nasz budżet – mówi wójt gminy Czerwonak Jacek Sommerfeld.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz