Czerwonak: policjanci zapobiegli tragedii


Zakończenie starego roku, a początek nowego nie dla wszystkich jest czasem radości i zabawy. Bywa, że refleksja nad upływającym czasem prowadzi do smutnych wniosków i w konsekwencji do niebezpiecznych zachowań. Z podobną sytuacją zmierzyć się musieli policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku.

W sylwestrową noc policjanci pełniący służbę patrolową otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie noszącym się z zamiarem samobójstwa. Desperat usiadł na parapecie okna trzeciego piętra budynku mieszkalnego. Zgodnie z informacjami przekazanymi policjantom przez rodzinę, mężczyzna już wcześniej nosił się z zamiarem targnięcia się na własne życie.

Policjanci próbowali podjąć rozmowę z mężczyzną, by skłonić go do zejścia z parapetu i zaniechania niebezpiecznych zachowań. Niestety nie reagował on na słowa i perswazje policjantów. W pewnym momencie policjanci zauważyli, jak mężczyzna zaczyna przesuwać się w kierunku zewnętrznej krawędzi parapetu. Zareagowali natychmiast chwytając go za ręce i wciągając do wnętrza budynku.

Następnie mężczyzną zaopiekowało się Pogotowie Ratunkowe zapewniając mu niezbędną w takim wypadku pomoc.

źródło: http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz