Czas na 45. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych


Automobilklub Wielkopolski od 30 sierpnia do 2 września organizuje 45 Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych. Jest to najstarszy tego typu rajd w Polsce. Patronat honorowy nad tegoroczną imprezą objęli: marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, starosta poznański Jan Grabkowski i prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Tegoroczna edycja rajdu jest jednocześnie VII Rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. W rajdzie udział weźmie około 35 pojazdów wyprodukowanych przed 1987 rokiem. Do najciekawszych należą samochody i motocykle startujące w klasie samochodów przedwojennych, która w tym roku jest dość silnie obsadzona. Wśród nich na trasie rajdu pojawią się tak unikatowe pojazdy jak Buick Super Six, Cadillac 355c czy Mercedes W21. Na liście startowej jest też kilka różnych modeli mercedesów oraz samochody znane z ulic z okresu PRL-u jak Syrena, Trabant czy Polskie Fiaty 125p i 126p.

W dniach 31 sierpnia i 1 września zawodnicy będą pokonywać trasę przebiegającą malowniczymi drogami Wielkopolski, a próby sprawnościowe i rekreacyjne oraz prawidłowy przejazd trasy  pozwolą wyłonić najlepszych. W pierwszym dniu (w piątek) uczestników będzie można oglądać na starcie przed Hotelem 500 w Tarnowie Podgórnym, który jest bazą tegorocznego rajdu, a potem w Obornikach, Objezierzu i Biedrusku. Kulminacyjnym punktem programu tego dnia rajdu będzie Konkurs Elegancji w którym uczestnicy zaprezentują się w strojach z epoki swojego pojazdu. Pokaz odbędzie się na Placu Wolności w Poznaniu w piątek o godz. 16.00. W sobotę – drugim dniu rajdowych zmagań po starcie sprzed bazy załogi udadzą się do Obrzycka, gdzie odbędzie się prezentacja pojazdów i dalej przez Kobylniki z powrotem do Tarnowa Podgórnego.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz