Czas na 44. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych


Automobilklub Wielkopolski w dniach 1-3 września 2017 roku organizuje 44. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych. Jest to najstarszy tego typu rajd w Polsce. W rajdzie udział weźmie około 40 pojazdów wyprodukowanych przed 1985 rokiem, a główną atrakcją będzie sobotni Konkurs Elegancji na Placu Wolności w Poznaniu.

Do najciekawszych pojazdów jakie pojawią się na rajdzie należą Citroen B14 z 1928 r., Plymouth z 1929 r., z tego roku również Ford A Sport Coupe i Desoto Model K oraz MG TD z 1952 r. Na liście startowej jest też kilka różnych modeli mercedesów oraz samochody znane z ulic z okresu PRL-u jak AWZ P70, Wartburg, Fiat 125p czy Polonez.

W dniu 2 września zawodnicy będą pokonywać trasę przebiegającą malowniczymi drogami Wielkopolski, a próby sprawnościowe i rekreacyjne oraz prawidłowy przejazd trasy  pozwolą wyłonić najlepszych. Uczestników będzie można oglądać na starcie przed Hotelem „Delicjusz” w Trzebawiu o godz. 10.00, a potem w Stęszewie, Niepruszewie, Lusowie oraz na Torze „Poznań”. Kulminacyjnym punktem programu tego dnia rajdu będzie Konkurs Elegancji w którym uczestnicy zaprezentują się w strojach z epoki swojego pojazdu.

Pokaz odbędzie się na Placu Wolności w Poznaniu o godz. 15.00,  Część uczestników rajdu o bardziej sportowym zacięciu zawody rozpocznie już w piątek 1 września podczas rozgrywanego na Torze „Poznań” Memoriału im. Henryka Rucińskiego. Dla nich możliwość ścigania się na jedynym w Polsce torze do wyścigów samochodowych i motocyklowych będzie niecodzienną atrakcją.

opr. Grzegorz Rybak/tww

Dodaj komentarz