"Czarodziejski flet" w poznańskim Teatrze Wielkim | Nasz Głos Poznański

„Czarodziejski flet” w poznańskim Teatrze Wielkim


Teatr Wielki w Poznaniu 18, 19 i 20 maja zaprezentuje spektakl „Czarodziejski flet” W. A. Mozarta. To tytuł doskonale znany, który na stałe wpisał się w kanon literatury operowej. Któż nie kojarzy dźwięków zaczarowanego instrumentu lub arii Królowej Nocy. Jest to bowiem jedna z najbardziej rozpoznawalnych fragmentów oper.

Premiera odbyła się w sezonie 2016/2017 i od razu zyskała przychylne głosy krytyków. „Czarodziejski flet”, śpiewogra W. A. Mozarta, to kolaż rozmaitych gatunków, od najniższych po najwyższe i od rubaszności po patos. Usłyszeć można wspaniałych poznańskich solistów operowych: Tamino – Piotr Friebe, Pamina – Monika Mych-Nowicka, Sarastro – Rafał Korpik, Papageno – Jaromir Trafankowski, Królowa Nocy – Aleksandra Olczyk, Papagena – Maria Antkowiak, Monostatos – Marek Szymański.

Majowymi pokazami spektaklu dyrygować będzie maestro Grzegorz Wierus. Dyrygent od lat jest związany z Teatrem Wielkim w Poznaniu.
Stale współpracuje z zespołem muzyki współczesnej Ensemble Nostri Temporis z Kijowa. Prowadzi liczne warsztaty muzyczne i koncerty popularyzatorskie, współpracując m.in. z Fundacją ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom, festiwalem Mała Warszawska Jesień oraz Instytutem Adama Mickiewicza.

To widowisko zaspokoi wielu widzów. Wspaniała muzyka przenosi w klimat epoki. Realizacja, z kolei przypominająca sen, analizuje współczesność.

– Nie lekceważymy tradycji. Jest ona podstawą, ale to wcale nie znaczy, że w operze nie może się zdarzyć teatr naszych czasów – dodaje dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu Renata Borowska-Juszczyńska. AP

Mieliśmy dla Czytelników dwa dwuosobowe zaproszenia na 19 maja. Konkurs trwa do 18 maja, do godz. 15.

Zobacz inne nasze konkursy kliknij tutaj.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

 

 

 

Dodaj komentarz