Coraz bliżej budowy tramwaju


Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się kolejne prace przygotowawcze I etapu budowy tramwaju na Naramowice. W czwartek Zakład Lasów Poznańskich rozpocznie wycinkę drzew na jednym z odcinków trasy, w okolicy skrzyżowania ulic Lechickiej i Naramowickiej.

Wycinka poprzedzona została szczegółową analizą ornitologiczną. Specjaliści zinwentaryzowali ptasie gniazda i wyznaczyli drzewa i krzewy, które zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nie wymagają uzyskania zgód na ich usunięcie. Gdy tylko zakończą się prace związane z budową trasy, miasto nasadzi więcej drzew i krzewów, niż zostało przeznaczonych do wycięcia

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się również badania terenowe. Mają one zweryfikować lokalizację wszelkich sieci energetycznych, telekomunikacyjnych, gazowych oraz innych obiektów, które mogą stanowić zagrożenie dla terminowej realizacji prac budowlanych.

Prace przygotowawcze na tym etapie powinny zakończyć się na przełomie lutego i marca. Kolejnym etapem przybliżającym miasto do rozpoczęcia prac zasadniczych będzie rozbiórka budynków kolidujących z przebiegiem nowej trasy tramwajowej. Rozpocznie się ona jednak dopiero po tym, gdy ostatecznie ustalone zostaną kwestie dotyczące m.in. ewentualnego przeniesienia części mieszkańców.

Bieżące informacje na temat inwestycji można znaleźć na specjalnie utworzonej stronie internetowej www.tramwajnaramowice.pl.

źródło PIM/poznan.pl

Dodaj komentarz