Co warto wiedzieć o yerba mate?


Yerba mate to napar, który zdobywa coraz większe grono zwolenników. Do jego przygotowania wykorzystuje się w przeważającej większości przypadków suszone liście ostrokrzewu paragwajskiego. Trzeba jednak przyznać, że w krajach Ameryki Południowej używa się także liści świeżych. Jeżeli chcemy korzystać z dobroczynnych właściwości tego naparu, warto byłoby zakupić suszone liście ostrokrzewu w sklepie zielarskim.

Jakie właściwości posiada yerba mate?

Nie ulega wątpliwości, że yerba mate posiada wiele cennych właściwości prozdrowotnych. Wszystko ze względu na niezwykle cenne związki w niej zawarte. Dzięki temu napar yerba mate może okazać się pomocny w walce z wieloma dolegliwościami. Przede wszystkim wykazuje on działanie silnie pobudzające, ze względu na sporą zawartość cennej kofeiny. Nie ulega wątpliwości, że yerba mate pomoże walczyć z przewlekłym zmęczeniem. Może okazać się doskonałą alternatywą dla kawy. Naparowi z suszonych liści ostrokrzewu paragwajskiego nie sposób odmówić także działania silnie antyoksydacyjnego. Dzięki temu możliwa jest walka z wolnymi rodnikami. Yerba mate pomaga więc zapobiegać skutkom przedwczesnego starzenia się skóry. Z tego też względu może poprawiać wygląd naszej skóry, włosów oraz rzecz jasna paznokci. Nie sposób nie zauważyć, że yerba mate poprawia także libido. Jest więc naturalnym afrodyzjakiem (więcej tutaj).

Kto powinien pić yerba mate?

Ze względu na dobroczynne właściwości yerba mate, pomóc może ona wielu osobom. Pijmy ją więc, jeżeli walczymy z przewlekłym zmęczeniem czy sennością w ciągu dnia. Napar z suszonych liści ostrokrzewu paragwajskiego pomoże również w obniżeniu poziomu złego cholesterolu we krwi, dlatego jest polecany osobom, które walczą ze zbyt dużym poziomem złej frakcji cholesterolu w naszej krwi. Yerbę mate powinni docenić także wszyscy ci, którzy narzekają na obniżone libido. Jak bowiem wspomniano powyżej, napar yerba mate jest uważany za naturalny i wyjątkowo silny afrodyzjak. Trzeba jednak mieć na uwadze to, iż nie każdy może korzystać z dobroczynnych właściwości yerba mate. Powinny uważać na nią kobiety w ciąży oraz matki karmiące. Dzieciom także nie należy podawać naparu z tej rośliny. Nie ulega wątpliwości, że dobroczynne właściwości działania yerba mate dostrzeżemy jedynie wówczas, gdy będziemy pamiętać o regularnym piciu naparu. W przeciwnym bowiem razie satysfakcjonujące nas efekty nie będą miały szansy się pojawić. Dobrze byłoby zwrócić uwagę także na to, aby yerba mate była odpowiednio zaparzona (sprawdź akcesoria potrzebne do parzenia Yerby na https://czasnaherbate.net/66-akcesoria-do-yerba-mate).

Dodaj komentarz