Co powiedzieli piłkarze po spotkaniu Lech – Pogoń (FILM)

Mateusz Możdżeń, Szymon Pawłowski, Krzysztof Kotorowski, Luis Henriquez i Maciej Dąbrowski po meczu Lech Poznań – Pogoń Szczecin, który zakończył się remisem 0:0.

KRZYSZTOF KOTOROWSKI
Ten mecz mogliśmy rozstrzygnąć w pierwszej połowie. Sytuacje były, ale zabrakło nam kropki nad i bądź dobrze interweniował ich bramkarz. Gdybyśmy do przerwy prowadzili, to pewnie zwycięstwo dowieźlibyśmy do końca. W drugiej połowie, nie ma co ukrywać, opadliśmy nieco z sił i stwarzanie zagrożenia pod bramką Pogoni przychodziło nam coraz trudniej.

LUIS HENRIQUEZ
Pogoń od początku nastawiła się na defensywną grę. To był bardzo zamknięty mecz, w którym nie mieliśmy za dużo miejsca z przodu. Mieliśmy swoje sytuacje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Pogoń z kolei z każdą minutą grała coraz lepiej w defensywie i mocno ograniczyła nasze możliwości w ataku, dlatego mecz skończył się remisem.

MACIEJ DĄBROWSKI
Nasza taktyka była taka, że mamy dać grać Lechowi i czekać na kontry. Zrealizowaliśmy te założenia, bo zagraliśmy bardzo konsekwentnie z tyłu, dobrze się przesuwaliśmy, a poza tym stworzyliśmy sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki. Mogliśmy coś strzelić i wygrać, jednak remis trzeba uznać za sprawiedliwy rezultat.