Co podarować dziecku na chrzciny i dlaczego powinna być to pamiątka?


Chrzest jest ważnym wydarzeniem w życiu małego człowieka oraz jego rodziców. Dla wierzących ma on szczególne znaczenie, gdyż wraz z nim dziecko jest przyjmowane do wspólnoty wyznawców konkretnej religii. Cała najbliższa rodzina chce więc towarzyszyć maluchowi w ceremonii, a po niej – obdarować go najpiękniejszym prezentem. Wybór nie jest łatwy, gdyż dziecko jest jeszcze małe i trudno dać mu coś, z czego skorzysta ono, a nie jego rodzice. Dlatego zakup zabawek czy rzeczy użytkowych lepiej będzie zostawić na inną okazję, a na chrzest sprezentować bohaterowi dnia gustowną pamiątkę, do której z radością wróci po latach.

Podaruj maluchowi skarbnicę wspomnień: album na zdjęcia

Któż z nas nie lubił siadać z dziadkami do przeglądania albumu, słuchając opowieści o dawnych czasach i członkach rodziny? Były to piękne chwile, które do dziś wspomina się z sentymentem. Czemu więc nie podarować chrzczonemu dziecku takich samych, cudownych momentów? Elegancko wydany album na zdjęcia od Murrano z dedykacją darczyńcy będzie miejscem, gdzie rodzice wkleją zdjęcia z chrztu malucha, a goście wpiszą swoje życzenia. Kiedy dziecko podrośnie, z radością będzie czytać pozostawione przez bliskich słowa i z ciekawością pytać rodziców o ten wyjątkowy dzień.

Aby wiara się rozwijała: Biblia w wydaniu dla dzieci

Zwykle taki prezent na chrzest ofiarowują dziadkowie albo rodzice chrzestni. Pierwsi bowiem zachowują przez to wierność tradycji, natomiast drudzy przypieczętowują swoją deklarację o pomaganiu rodzicom w religijnym wychowaniu dziecka. Na rynku można spotkać pozycje napisane pięknym, ale prostym językiem, z kolorowymi ilustracjami pobudzającymi wyobraźnię malucha. Taką Biblię będzie mógł czytać już kilkulatek, a kiedy dorośnie, opowie zawarte w niej historie własnym dzieciom.

Biżuteria dla chłopca i dziewczynki: medalik lub krzyżyk

Chociaż kosztowności kojarzą się jedynie z kolczykami i naszyjnikami noszonymi przez kobiety, istnieją takie, które z powodzeniem mogą zakładać i chłopcy, i dziewczyny: jest to oczywiście biżuteria sakralna. To czyni ją idealnym podarkiem z okazji chrztu, który będzie służył dziecku przez długi czas, nawet w dorosłości. Sklep Murrano proponuje piękne złote i srebrne medaliki z Matką Boską albo proste krzyżyki wykonane z tych samych metali szlachetnych.

Prezent na przyszłość: lokata bankowa na własne cele

Pieniądze nie są najlepszym wyborem, jeśli chodzi o prezent z okazji chrztu, gdyż odwracają uwagę od samego sakramentu. Istnieje jednak wyjątek: kiedy nie dajesz ich wprost, a chcesz wyposażyć malucha na przyszłość. Doskonałym rozwiązaniem okaże się tutaj wykupienie polisy ubezpieczeniowej albo założenie przez rodziców lokaty w banku. W drugim przypadku wpłacone sumy będą przyrastać co roku, a gdy dziecko dorośnie, zrealizuje za nie swoje marzenia. Studia na prestiżowej uczelni, własne mieszkanie, zagraniczna podróż? Z takim prezentem świat stanie otworem!

Dodaj komentarz