CITY TRAIL: 11. edycja biegów nad Rusałką rozpoczęła się!


Dzisiaj rozpoczął się jedenasty sezon biegów przełajowych nad Jeziorem Rusałka. Od 2012 roku cykl ma formułę ogólnopolską, a od 2015 roku odbywa się pod nazwą CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Warunki podczas dzisiejszych zawodów sprzyjały, choć osiąganie życiowych wyników utrudniał silny wiatr. Zwycięstwo odnieśli Sebastian Nowicki i Malwina Misjan.

Sebastian Nowicki to najlepszy zawodnik CITY TRAIL w Poznaniu w edycjach 2013/2014 i 2014/2015. Po kilkuletniej przerwie powrócił na ścieżki nad Jeziorem Rusałka – jak się okazało – z doskonałym rezultatem. Jego dzisiejszy wynik to 15:19.

– Moim celem w tym roku było w końcu zobaczyć 14 minut na zegarze w biegu na 5 km. Swoje przecierpiałem w tym roku, ale cel osiągnąłem w Warszawie pod koniec września pobiegłem 14:55 – celowałem z formą właśnie w te zawody. Nie przypuszczałem, że uda mi się utrzymać wysoką dyspozycję do dzisiejszego biegu, dlatego jestem zadowolony. To jest jeden z moich lepszych wyników na tej trasie, osiągnięty na dużej świeżości – nie czuję się zmęczony tym startem – mówił tuż po zawodach Sebastian Nowicki. Mam sentyment do biegów nad Rusałką, bo startowałem tutaj jeszcze jako dzieciak – w 2010 roku. Będę na pewno na kolejnych biegach, uwielbiam to miejsce, a z punktu widzenia treningowego to niesamowita podbudowa w cyklu przygotowań do startów wiosennych.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz