Ciąg dalszy utrudnień na A2


Autostrada Wielkopolska prowadzi prace od początku września. Wyremontowano już 5-kilometrowy odcinek poznańskiej części trasy w kierunku Świecka. Obecnie wymieniana jest nawierzchnia jezdni w kierunku Warszawy. Ruch odbywa się zatem nitką północną. Prace te miały pierwotnie skończyć się 5 października, ale szacowany przez Autostradę Wielkopolską czas wydłużył się z 8 do 10 dni, w związku z tym potrwają do 8 października.

Przez kilka godzin, we wtorek 2 października, jazda na autostradzie odbywała się płynnie i przez to nie było też utrudnień na południu Poznania (szczególnie ul. Hetmańska i rondo Starołęka). Tego dnia rozpoczął się jednak remont kolejnego 3-kilometrowego odcinka w kierunku Świecka. Łącznie więc zamknięty jest obecnie fragment autostrady o długości prawie 8 kilometrów. Cały ruch w obie strony w tym czasie skierowany jest na jezdnię północną (w kierunku Świecka). Taki stan rzeczy utrzyma się do 8 października. Wówczas, według harmonogramu, ma się zakończyć remont odcinka o długości 5 kilometrów. Prace na ostatnim fragmencie autostrady (3 kilometry w kierunku Świecka) potrwają do 12 października.

Autostrada Wielkopolska S.A. zastrzega, że „powyższy harmonogram prac może ulec korekcie z uwagi na m.in. warunki pogodowe”.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz