Ciąg dalszy utrudnień na A2


Do 12 października Autostrada Wielkopolska przedłużyła okres prac pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód. Roboty drogowe na autostradzie powodują utrudnienia nie tylko na obwodnicy, lecz i w samym mieście. Kierowcy chcą uniknąć korków na remontowanej autostradzie, dlatego wybierają trasę przez centrum Poznania.

Prace na autostradzie powodują utrudnienia w mieście.

Prace na miejskim odcinku autostrady A2 powodują większy ruchu pojazdów i zmniejszenie przepustowości na znacznym obszarze miasta, w tym w rejonie centrum i przepraw mostowych.

W szczególności, gdy autostrada między obwodnicą zachodnią i węzłem Poznań Wschód blokuje się na dłuższych odcinkach, kierowcy usiłujący omijać korek autostradowy zjeżdżają ulicami Dolna Wilda i Drogą Dębińską lub Głogowską w kierunku centrum, co powoduje znaczący wzrost ruchu także w rejonie ul. Hetmańskiej, Królowej Jadwigi i Krzywoustego. W rezultacie dochodzi do zmniejszenia przepustowości ruchu m.in. na moście Przemysła, moście Królowej Jadwigi oraz rondach: Starołęka i Rataje, co może powodować czasowe utrudnienia także na sąsiednich ulicach i pozostałych przeprawach przez Wartę.

Zjawisko przenoszenia się utrudnień z autostrady na ulice miasta ulega dodatkowemu nasileniu w sytuacji wystąpienia kolizji drogowych wstrzymujących lub spowalniających ruch na miejskim odcinku autostrady.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz