Chris Jagger otrzymał w Poznaniu medal | Nasz Głos Poznański

Chris Jagger otrzymał w Poznaniu pierwszy medal w jego życiu


– Wielkie dzięki! To mój pierwszy medal w życiu artysty – powiedział Chris Jagger, piosenkarz, muzyk i aktor o światowej sławie. Brata Micka Jaggera z The Rolling Stones, nagrodziła Kapituła Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego.

Medal, w imieniu dr. Marian Króla, prezydenta Towarzystwa, zawiesił na szyi artysty, Dominik Górny, członek zarządu THC. Uroczystość wyróżnienia odbyła się 28 kwietnia, w sali WTC Międzynarodowych Targów Poznańskich, podczas koncertu inaugurującego polskie tournee Chrissa Jaggera.

– Jest to pierwszy w historii bluesman, który otrzymuje to jedno z najbardziej pożądanych wyróżnień Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Jest to wyraz szczególnego uznania dla osobistej oryginalności, promowania światowej kultury muzycznej w duchu idei umiłowania twórczej wolności i pasji – zauważył w laudacji Górny.

Laureatami Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego było już wcześniej wiele wybitnych osobistości świata kultury, by wymienić takie jak np.: Jan A.P. Kaczmarek, Andrzej Wajda, Krzysztof Penderecki, Krzysztof Zanussi, Zbigniew Wodecki, Zdzisława Sośnicka. Podczas konferencji prasowej z dziennikarzami, –przyznał, że był bardzo wzruszony otrzymaniem medalu „Labor Omnia Vincit”.

Rozmowa z Chrisem Jaggerem – czytaj tutaj:

Zdjęcia Hieronim Dymalski

 

Dodaj komentarz