Chór Alexandrowa wystąpi w Poznaniu


Niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju Chór Alexandrowa wystąpi w hali 6A MTP 11 grudnia! To jedna z najbardziej znanych grup artystycznych na świecie.

Niepowtarzalne brzmienie. Mistrzowski balet. Wachlarz środków artystycznych. Połączenie czystości brzmienia i emocjonalności muzyki rosyjskiej oraz niesamowite umiejętności baletowe na długo pozostają w pamięci słuchaczy, a różnorodność brzmienia prezentowana przez artystów nie ma sobie równych.

Kolorowe, tradycyjne stroje tancerzy, dostojne mundury chórzystów i muzyków, starannie dobrani śpiewacy i doświadczeni choreografowie wpływają na jakość występu. Wieloletnia tradycja zobowiązuje do perfekcji.

Zespół powstał w 1928 roku, i na początku składał się z zaledwie dwunastu artystów. Będąc zespołem tanecznym armii czerwonej w początkowej fazie powstania, stopniowo ewoluował do narodowej grupy artystycznej Rosji. Reprezentując państwo i przybliżając jego kulturę w trakcie swoich wystąpień, Chór Aleksandrowa jest wizytówką swojego kraju. Tylko w trakcie II Wojny Światowej grupa dała blisko 1500 koncertów na frontach wschodnim i pacyficznym, gdzie zagrzewali żołnierzy do walki i pomagali przetrwać w tym smutnym okresie. Po wojnie, już w roku 1948 wystąpili w Berlinie dając pokojowy koncert.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

4 komentarze

 1. Kasia pisze:

  Chór Aleksandrowa

 2. Lucyna Jaskólska pisze:

  Chór Aleksandrowa

 3. helena pisze:

  Chór Aleksandrowa

 4. Leszek Szwarc pisze:

  Chór Aleksandrowa

Dodaj komentarz