Chcesz wiedzieć za ile minut przyjedzie autobus lub tramwaj? Wystarczy tąpnąć!


Trwa rozmieszczanie naklejek z tagami NFC na przystankach. Tagi umożliwią pobranie na smartfona z funkcją NFC danych pokazujących rzeczywisty czas przyjazdu autobusów i tramwajów. Rozpoczął się właśnie pilotaż, w trakcie którego Zarząd Transportu Miejskiego chce sprawdzić jak duże będzie zainteresowanie nowym rozwiązaniem.

 

Ruszył  pilotaż nowego rozwiązania z wykorzystaniem NFC (Near Field Communication, co oznacza komunikację bliskiego zasięgu). Naklejki z tagami NFC pojawią się na stu przystankach w Poznaniu.

– Posiadacze smartfonów z funkcją NFC mogą poznać rzeczywisty czas przyjazdu autobusu czy tramwaju na przystanek także tam, gdzie nie ma tablic dynamicznej informacji pasażerskiej i to bez konieczności wchodzenia na stronę www.peka.poznan.pl/vm – mówi Daniel Wawrzyniak, zastępca dyrektora ZTM ds. technicznych. – W ramach pilotażu, na stu przystankach rozmieszczono naklejki z chipem, tagiem NFC. Wystarczy posiadać smartfona z modułem NFC oraz z aktywnym dostępem do Internetu, aby na ekranie wyświetliła się dynamiczna informacja o przyjeździe pojazdu dla konkretnego przystanku na którym się znajdujemy. Do pozyskania informacji nie jest konieczne instalowanie żadnych dodatkowych aplikacji.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz