Centrum Symulacji Medycznej otwarte


Kilkanaście pomieszczeń do ćwiczeń – w tym profesjonalne sale szpitalne (np. operacyjna, porodowa czy intensywnej terapii), w pełni wyposażone mieszkanie czy karetka pogotowia – to wszystko znalazło się w nowo otwartym Centrum Symulacji Medycznej. Nie zabraknie tam też pacjentów.

Centrum Symulacji Medycznej mieści się w nowym budynku Collegium im. Adama Wrzoska, przy ul. Rokietnickiej (w sąsiedztwie kampusu Uniwersytet Medycznego). Jego budowa rozpoczęła się we wrześniu 2015 roku. Poprzednie CSM, działające od 2010 r. składało się z zaledwie dwóch sal symulacji.

– Jestem przekonany, że to centrum przez długie lata będzie służyło studentom wszystkich czterech wydziałów naszego uniwersytetu – mówił podczas uroczystości prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

CSM zajmuje trzy piętra 6-kondygnacyjnego budynku. Studenci będą mogli ćwiczyć w pełni wyposażonych gabinetach medycznych i salach szpitalnych (w tym m. in. porodowej, operacyjnej czy intensywnej terapii). We wszystkich laboratoriach zamontowany został sprzęt audio-video z możliwością archiwizacji. Pozwoli to na nagranie przebiegu scenariusza symulacyjnego oraz jego odtworzenie podczas tzw. debriefingu, gdzie studenci oraz wykładowcy omawiają szczegółowo przebieg sesji. W laboratoriach wirtualnej rzeczywistości studenci mogą też przećwiczyć takie procedury, jak ultrasonografia, laparoskopia czy endoskopia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz