Centrum Kultury i Rekreacji otwarto w Koziegłowach (GALERIA)


W Koziegłowach, w czwartek wieczorem (29 września), uroczyście otwarto Centrum Kultury i Rekreacji.

Koziegłowy Centrum rekreacji 26

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że adres Piłsudskiego 3a w Koziegłowach, przy którym w czwartek uroczyście otwarto Centrum Kultury i Rekreacji, będzie najbardziej ulubionym miejscem dla mieszkańców gminy Czerwonak. Nowoczesny, bardzo dobrze zaprojektowany i starannie zbudowany obiekt szybko stanie się ikoną tej 12- tysięcznej miejscowości. Obiekt będzie siedzibą trzech ważnych gminnych instytucji: Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej ,,Akwen”, Gminnego Ośrodka Kultury ,,Sokół” i filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonaku. Gmina, dzięki tej inwestycji, dołącza do samorządów, które stawiają na podnoszenie jakości życia poprzez kulturę i rekreację. Zdaniem ekspertów to najlepszy kierunek, jednak nie wszystkie samorządy w Polsce stać na takie inwestycje. Tym bardziej należy docenić decyzję o przeznaczeniu kwoty 18,5 mln zł w budżecie na budowę Centrum Kultury i Rekreacji oraz wyrazić słowa uznania za sprawną realizację zadania w ciągu 26 miesięcy. Bez wątpienia to największa inwestycja w gminie Czerwonak w tej kadencji.
Wójt Jacek Sommerfeld nie krył dumy i szczęścia. Jeszcze jako radny wcześniejszych kadencji był wielkim orędownikiem tego przedsięwzięcia, teraz mógł uroczyście dokonać otwarcia i podziękować obecnym członkom Rady Gminy za wsparcie i zrozumienie złożoności procesu inwestycyjnego oraz za wspólne stanowisko w sprawie wyposażenia sali widowiskowej.

– Naszym założeniem jest to, aby Centrum Kultury i Rekreacji zdobyło renomę i uznanie wśród widzów, użytkowników oraz  profesjonalnych artystów, którzy będą korzystali z tej sceny – stwierdził wójt podczas swego wystąpienia. Nie krył też radości z bardzo pozytywnych opinii mieszkańców o Centrum Kultury i Rekreacji, którzy mieli już  możliwość korzystania z obiektu. Wyraził także nadzieje, że mieszkańcy oraz goście spoza gminy będą mogli uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach kulturalnych. Wybudowana sala widowiskowa, posiada 335 miejsc siedzących i  jest przygotowana na przyjęcie najbardziej wymagających artystów. Jak wysokiej klasy zamontowano nagłośnienie i oświetlenie mogła przekonać się aktorka Teatru Nowego w Poznaniu Agnieszka Różańska, która wystąpiła z wspaniałym programem ,,Pozytywka”. Takiego dźwięku nie powstydziłby się żadna prestiżowa sala koncertowa czy teatr. Jednak nie tylko koncerty i przedstawienia teatralne będą w niej organizowane. Ze względu na to, że posiada trybunę teleskopową, mobilną ścianę, podzielone nagłośnienie i wizję, będzie istniała możliwość wydzielenia dwóch niezależnych stref audio-video, dzięki czemu nie tylko instytucje gminne, ale inne podmioty i firmy będą mogły wynajmować obiekt na konferencje, pokazy czy widowiska.

W koziegłowskim Centrum Kultury i Rekreacji znajduje się również znakomicie wyposażona biblioteka, pracownia plastyczna, sala tańca i centrum fitnessu.

Przewodniczący Rady Gminy Marcin Wojtkowiak stwierdził, że oddana do użytku inwestycja jest dowodem na to, jak gmina Czerwonak rozwinęła się przez ostatnie lata.
Wyraził przekonanie i że to miejsce będzie żyło i gromadziło ludzi.  Podziękował byłemu wójtowi Mariuszowi Poznańskiemu, że pod koniec swojej działalności przychylił się do wniosku i inwestycja została wpisana do realizacji.

To był piękny wieczór w Koziegłowach. Należy cieszyć się, że na kulturalnej mapie Aglomeracji Poznańskiej pojawił się punkt, który będzie zwracał uwagę swoimi wydarzeniami. Wpłynie na jakość życia mieszkańców i będzie znakomicie promował gminę w całej Aglomeracji Poznańskiej. W kuluarach rozmawiano, że w przyszłym roku na scenie pojawi się zespół Perfect.  Już nie możemy się doczekać.

Ireneusz Antkowiak
Fot. Roger Gorączniak

Dodaj komentarz