Cenne zwycięstwo MKS Poznań w Białej Podlaskiej

Pierwszoligowi szczypiorniści MKS Poznań wygrali na wyjeździe spotkanie z AZS AWF Biała Podlaska 24:23 i zajmują 11. miejsce w tabeli. Najwięcej bramek dla poznaniaków zdobył Maciej Tokaj.

mks

Walczący o utrzymanie na zapleczu PGNiG Superligi zespół MKS Poznań musiał wygrać wyjazdowe spotkanie z outsiderem ligi, aby spokojniej patrzeć w przyszłość. Realizację zadania utrudniały liczne kontuzje i wyjazd pod granicę z Białorusią w dniu meczu. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po pierwszych akcjach prowadzili 5:4, a po kwadransie gry 7:5. Jednak końcówka połowy należała do podopiecznych Domana Leitgebera, którzy odrobili straty i na przerwę schodzili prowadząc 11:10.

Początek drugiej połowy był bardzo wyrównany. Jednak z upływem czasu przewagę zaczęli mieć akademicy i w 55. minucie prowadzili już  22:19. Chwilę później boisko musiał opuścić z gradacji kar Mateusz Antolak i MKS Poznań zaczął wykorzystywać przewagę. Po mistrzowsku końcówkę meczu rozegrał w ataku Maciej Tokaj, który zdobył trzy ostatnie bramki. Podopieczni Domana Leitgebera kończyli mecz w czwórkę, bowiem najpierw Wojciech Leder, potem Rafał Niedzielski, a na koniec Jakub Kasperczak wędrowali na ławkę kar. Po ostatniej syrenie w zespole MKSu zapanowała olbrzymia radość bowiem zwycięstwo przyszło z wielkim trudem.

Już za tydzień MKS Poznań zmierzy się we własnej hali  z zespołem OKPR Warmia Traveland Olsztyn. Początek spotkania w Hali Sportowej Gimnazjum nr 54 przy ul. Newtona w sobotę o godz. 18:00.

AZS AWF Biała Podlaska –  MKS Poznań 23:24 (10:11)
Sędziowali: Bartłomiej Skwarek i Bartosz Słowiński (obaj Warszawa)
Kary: 10 minut – 12 minut
Dyskwalifikacja: Mateusz Antolak (55. minuta)
Widzów: 800

AZS AWF Biała Podlaska:  Łukasz Adamiuk, Damian Chmurski – Marcin Stefaniec 8, Bartosz Warmijak 5, Rafał Jaszczuk 2, Marek Kubajka 2, Kamil Wasiłek 1, Jakub Rusin 1, Mateusz Antolak, Maciej Chodur,  Bartłomiej Helman,  Tomasz Kula.

MKS Poznań: Dariusz Zarzycki, Bartosz Badowski – Maciej Tokaj 9, Rafał Niedzielski 8, Bartosz Przedpełski 2, Daniel Bartłomiejczyk 3, Wojciech Leder 1, Jakub Kasperczak 1, Jakub Pochopień, Kordian Wach, Łukasz Niedzielak, Marek Kaczmarek.