Cecylia Kukuczka odwiedziła poznańską szkołę [ZDJĘCIA]


Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu obchodziła 70. rocznicę urodzin patrona szkoły, a gościem honorowym wydarzenia była żona jednego z najwybitniejszych himalaistów w historii Cecylia Kukuczka. Zobacz fotogalerię z tego wydarzenia autorstwa Marty Drygały.

Pamięć o Jerzym Kukuczce w Szkole Podstawowej nr 58 na poznańskiej Ławicy pielęgnowana jest w sposób szczególny. Beskidzki góral jest obecny w każdej części szkoły i na każdej lekcji, gdyż wiele zadań nawiązuje do życia i wyprawa jednego z najwybitniejszych himalaistów w historii.

– Jerzy Kukuczka był osobą, która pokazywała przez całe swoje życie, że warto walczyć o swoje marzenia… Warto być wytrwałym, gdyż można osiągnąć sukces, ale trzeba na niego zapracować – tak mówi o patronie szkoły Zosia z siódmej klasy.

Gdyby dziś żył obchodziłby swoje 70. urodziny i właśnie z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 58 na obchodach Dnia Patrona pojawiła się Cecylia Kukuczka, która pielęgnuje pamięć po mężu. Podczas spotkania ze społecznością szkoły i zaproszonymi gośćmi pani Cecylia opowiadała o mężu, wręczyła nagrody uczniom wyróżnionym w konkursach i podpisywała książki o Jerzym Kukuczce.

– Dziękuję za pamięć o Jerzym, który tyle dokonał w swoim życiu, a teraz jest dla Was wzorem do naśladowaniu. Trudna w takim dniu opanować swoje emocje i łzy wzruszenia, kiedy widać, że tylu młodych ludzi naśladuje Jerzego na różnych płaszczyznach – mówiła Cecylia Kukuczka.

Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa nr 58 w Poznaniu od wielu lat reprezentuje Wielkopolskę w Rajdzie Górskim im. Jerzego Kukuczki, który odbywa się w Wiśle i wielokrotnie uczniowie szkoły stawali na podium w konkursach towarzyszących imprezie.

Zobacz fotogalerię z tego wydarzenia autorstwa Marty Drygały:

Polecamy materiały:
»Zostań programistą i naucz się języka obcego z SP 58
»Kukuczkowi mistrzowie kodowania ustanawiali Rekord Guinnessa
»Reportaż o poznańskiej szkole podbija internet [film]
»Mistrzowie Nowoczesnej Edukacji z powiatu poznańskiego
»Uczniowie z powiatu poznańskiego uruchomili roboty
»Kodowanie z babcią i dziadkiem w SP 58 w Poznaniu [fotogaleria]
»Niezwykłe lekcje Mistrzów Kodowania z SP 58 w Poznaniu
»Jacek Jaśkowiak spotkał się z nauczycielami z UE
»Rekordowa X Olimpiada Przedszkolaków i Pierwszoklasistów za nami [fotogaleria]
»Matematyczne szczyty uczniów Kukuczki

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

Tomasz Woźniak, fot. Marta Drygała

Dodaj komentarz