Byli piłkarze Lecha Poznań w kadrze na MŚ 2018 [film]


Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka ogłosił nazwiska 23 piłkarzy, którzy wyjadą na Mistrzostwa Świata w Rosji. W tym gronie jest aż siedmiu piłkarzy mających na koncie występy w Lechu Poznań. Biało-czerwoni  w pierwszym spotkaniu zmierzą się 19 czerwca z Senegalem, a w piątek towarzysko na INEA Stadionie z Chile.

W gronie 23 piłkarzy powołanych przez selekcjonera Adama Nawałkę znaleźli się Kapitan Robert Lewandowski, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Karol Linetty, Sławomir Peszko, Dawid Kownacki i Łukasz Teodorczyk. Wszyscy w ostatnich latach występowali w Lechu Poznań. Możliwe, że do tego grona dołączy Marcin Kamiński, który ma w razie niedyspozycji Kamila Glika go zastąpić. Przypomnijmy, że Polska wystąpi w grupie H z Senegalem Kolumbią i Japonią, a w najbliższy piątek nasza reprezentacja zmierzy się na INEA Stadionie w Poznaniu w towarzyskim spotkaniu z Chile.

– Wszyscy z bardzo dobrym nastawieniem podchodzą do pracy na zgrupowaniu. Mam nadzieję, że zawodnikom, którzy nie znaleźli się na liście tylko to pomoże. Nie zamykam przed nikim drzwi, jesteśmy cały czas w kontakcie, a trudne decyzje muszę podejmować. Była to trudna noc. Wiem doskonale, co czują zawodnicy w sytuacji, gdy dowiedzieli się, że nie jadą na mundial. Tak było ze mną, gdy po zagraniu na pierwszych mistrzostwach ze względu na uraz nie mogłem pojechać na kolejne. Dlatego dbam o to, by czuli się zmotywowani już przed jesiennymi zgrupowaniami, bo czekają nas kolejne wyzwania, jak Liga Narodów, przy których mogą się pokazać. Emocje są bardzo duże, ale dla nas liczy się to, by przygotować się jak najlepiej do mundialu, wykorzystać potencjał zawodników z wyszczególnieniem na pozycje – mówi selekcjoner Adam Nawałka.

Dodaj komentarz