Buspas na Kazimierza Wielkiego i Mostowej już działa


Na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Mostowej oraz na ulicy Mostowej, na odcinku od ulicy Kazimierza Wielkiego do ulicy Wierzbowej, obowiązuje nowa docelowa organizacja ruchu.

Kierowcy, którzy z ulicy Kazimierza Wielkiego chcą wjechać w ulicę Mostową muszą korzystać tylko z lewego pasa. Z prawego pasa mogą korzystać wyłącznie kierowcy jadący w kierunku mostu św. Rocha. Z prawego pasa, w lewo, w ulicę Mostową, mogą jeździć autobusy komunikacji miejskiej. Do nowej organizacji ruchu została dostosowana sygnalizacja świetlna. Jednak do 19 sierpnia, tj. do zakończenia prac torowych MPK na fragmencie ulicy Strzeleckiej, będzie funkcjonować na programie z żółtymi pulsującymi światłami.

Zmiana organizacji ruchu ma związek z projektem wydzielenia buspasu na ulicy Mostowej. Docelowo buspas na ulicy Mostowej zostanie wydzielony na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kazimierza Wielkiego do ulicy Ewangelickiej. Obecnie buspas obowiązuje do ulicy Wierzbowej. Następny odcinek zostanie zrealizowany po zakończeniu prac związanych z układaniem sieci energetyki cieplnej przez inwestora zewnętrznego.

Ponadto, decyzją Miejskiego Inżyniera Ruchu, od 12 do 19 sierpnia wyłączona będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Mostowej i Wierzbowej.

Przypomnijmy, że wydzielenie buspasów na ulicach Garbary, Mostowej i Drodze Dębińskiej były przedmiotem konsultacji społecznych w kwietniu, maju i czerwcu bieżącego roku.

źródło zdm

 

Dodaj komentarz