Bursztynowy Motyl dla Nataszy Goerke


Natasza Goerke została laureatką Nagrody Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera. Otrzymała ją za książkę „Tam” wydaną przez Wydawnictwo Czarne.

– To piękna opowieść o Nepalu, pełna empatii dla ludzi i odwiedzanych miejsc – tak argumentowało swój wybór jury na czele, którego stanęła Anna Gruszecka, dyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. W tym jury, które wybierało z 69. pozycji, zasiedli również między innymi Arkady Radosław Fiedler oraz Marek Fiedler.

Nagroda Bursztynowego Motyla przyznawana jest od 1996 roku dla uczczenia pisarza i obieżyświata Arkadego Fiedlera (1894–1985). Honoruje się nią corocznie polskiego autora najlepszej książki o tematyce podróżniczej i krajoznawczej. Lista laureatów jest imponująca i są na niej takie nazwiska jak Jerzy Kukuczka, Jacek Pałkiewicz, Marek Kamiński, Ryszard Kapuściński, Elżbieta Dzikowska, Beata Pawlikowska, Wojciech Jagielski, Andrzej Stasiuk, Martyna Wojciechowska czy też Jacek Hugo-Bader.

Teraz do tego grona dołączyła Natasza Goerke. – To dla mnie zaszczyt, przyjemność i wielka radość – przyznała pisarka, którą nagrodę odebrała w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. – Będąc tam poczułam się, jakbym musnęła czegoś pięknego. Bo piękne jest to miejsce i wspaniali są tam ludzie – powiedziała laureatka już podczas spotkania autorskiego, które tego samego dnia odbyło się w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu. Przyszło na nie sporo miłośników książek Nataszy Goerke oraz… znajomych. Pisarka pochodzi bowiem z Poznania.

Dodaj komentarz