Bułgaria – wakacje pełne słońca na każdą kieszeń


Szerokie plaże ze złotym pisakiem, ciepłe morskie fale i słońce sprawiające, że skóra szybko nabiera brązowego koloru. Od tak idealnych warunków do plażowania dzielą nas zaledwie dwie godziny lotu, bo tyle trwa podróż do Bułgarii. Ale Bułgaria to także sakralne cerkwie i dawne tureckie meczety, czyste jeziora, dzikie góry i urokliwe miasteczka. A to wszystko za kwotę porównywalną do wakacji nad rodzimym Bałtykiem.

Szeroki wybór hoteli, który wybrać?

Najbardziej znanym kurortem są Złote Piaski. Niewątpliwym atutem tej miejscowości wypoczynkowej jest cudowna, długa plaża, wzdłuż której wiedzie tętniąca życiem  promenada. Również po zmroku miejsce to jest pełne turystów spragnionych muzyki, tańca i nowych znajomości. Liczne bary, restauracje, kluby i dyskoteki zapewniają rozrywkę do białego rana. Baza noclegowa jest tu bardzo szeroka, zaczynając od małych hotelików, a kończąc na komfortowych sieciowych hotelach dla najbardziej wymagających klientów. Z oferty Ecco Holiday najczęściej wybierany jest czterogwiazdkowy Park Hotel Golden Beach, położony w spokojnej części Złotych Piasków. Na gości czekają tu przestronne, bardzo dobrze wyposażone pokoje z dużymi balkonami. To świetne miejsce do wypoczynku z dziećmi, dla których wydzielona została część basenu ze zjeżdżalnią oraz plac zabaw. W pobliżu hotelu znajduje się aquapark Aquapolis. Za tygodniowy wypoczynek w Park Hotel Golden Beach w wysokim sezonie zapłacimy około 1600 zł/7 dni z wyżywieniem All Inclusive.

Zdecydowanie spokojniejszą bazą wypoczynkową będzie położony między Warną a Burgas Obzor. Dokładnie w tym miejscu przypada najwięcej słonecznych dni w całej Bułgarii w ciągu roku. Z portu w Obzorze kursują statki żeglugi przybrzeżnej do Warny i Burgas. Szeroka i długa plaża sprawiają, że można spotkać tu miłośników sportów wodnych. Ecco Holiday w tej części Bułgarii poleca Aparthotel Casablanka. Ten czterogwiazdkowy kameralny, rodzinny hotel położony jest ok. 200 m od plaży. Przestronne apartamenty składają się z dwóch  pomieszczeń oraz aneksu kuchennego. Hotel udostępnia darmowe Wi-Fi w określonych miejscach oraz brodzik dla dzieci. To idealna baza noclegowa dla lubiących ciszę, spokój i spacery. Koszt tygodniowego wypoczynku w Casablance na All Inclusive wyniesie około 1900 zł.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Bułgarii?

Żeby wyjechać do Bułgarii wystarczy dowód osobisty, więc jeśli Twój paszport jest nieważny, możesz odetchnąć z ulgą. Idealne warunki do wypoczynku panują tu od początku czerwca do końca września. Na wybrzeżu średnia temperatura to +28 °C, a od morza wieje przyjemny wiatr. Narodowym językiem jest bułgarski, ale w rejonach turystycznych bez problemu można porozumieć się także po angielsku, niemiecku i rosyjsku. Jeśli chodzi o ceny, mała cola kosztuje około 1 lewa, kufel piwa około 1,6-2,5 lewa, sztandarowe danie Bułgarii – sałatka szopska – to wydatek 4-4,5 lewa, za bułgarski Tarador (zupa na zimno na bazie jogurtu, czosnku i ogórków) zapłacić trzeba 2-3 lewa, a dania obiadowe można dostać już za około 5-8 lewa. Przy aktualnym kursie wynoszącym 1 lewa = 2,35 PLN za niezły obiad z zimnym trunkiem zapłacimy około 20 zł i to kolejny atut, dla którego Polacy tak chętnie wybierają Bułgarię na miejsce letniego wypoczynku.

Podsumowując, wakacje w Bułgarii to krótki lot, a na miejscu dużo słońca, ciepłe morze, piaszczyste plaże, piękne góry, wiele klimatycznych miejsc i przystępne ceny. Czego chcieć więcej…?

Szczegóły i rezerwacja: 

salon sprzedaży Ecco Holiday ul. Głogowska 70, Poznań tel: 6167 85 321, 6167 85 322 poznan@eccoholiday.com

Dla naszych Czytelników przy rezerwacji Bułgarii na hasło „Nasz Głos Poznański” 2 bilety do Multikina GRATIS!

Fot. Materiały Prasowe Ecco Holiday

 

 

Dodaj komentarz