Buk, Dopiewo i Stęszew pamiętają o bohaterach Powstania Wielkopolskiego


Burmistrzowie Buku – Stanisław Filipiak i Stęszewa – Włodzimierz Pińczak oraz Wójt Dopiewa – Adrian Napierała podpisali list intencyjny w sprawie współdziałania przy znakowaniu grobów powstańców wielkopolskich. Na spotkaniu byli obecni także proboszczowie parafii obejmujących działalnością obszar tych gmin.

– Uczestnicy spotkania zgodzili się przyjąć za wspólne – rozwiązanie polegające na oznaczaniu grobów powstańców granitowymi, imiennymi tabliczkami na koszt każdej z gmin. Zaletą współdziałania gmin ma być standaryzacja. Zastosowany ma być wzór, który od kilku lat wykorzystuje Buk, używany także do znakowania przez Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, w ramach prowadzonej przez nie akcji – informuje Adam Mendrala z Urzędu Gminy Dopiewo.

W spotkaniu wzięli udział proboszczowie parafii obejmujących działalnością obszar tych gmin, którzy zadeklarowali pomoc w ustaleniu lokalizacji grobów  i udział w akcji informacyjnej wśród parafian. Wkrótce zostanie przekazana mieszkańcom gmin „odezwa” w tej sprawie – zarówno w kościołach, jak i w mediach samorządowych.

Rodziny powstańców, zainteresowane znakowaniem grobów na terenie tych Gmin Buk, Dopiewo i Stęszew mogą zgłaszać się do urzędów lub biur parafialnych. Przypomnijmy, że Gminy Buk, Dopiewo i Stęszew łączy sąsiedztwo i współpraca w Lokalnej Grupie Działania „Źródło”.

oprac. tww, źródło: Urząd Gminy Dopiewo

Dodaj komentarz