Budma: Złote Medale MTP dla produktów wielkopolskich firm


Siedem Złotych Medali MTP trafiło do województwa wielkopolskiego podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA. Zdobyły je w sumie cztery firmy, posiadające siedziby w Wielkopolsce.

 

Aż cztery nagrody zdobyła niemiecka firma HÖRMANN, której polski oddział mieści się w Komornikach koło Poznania – za bramę rolowaną otwieraną manualnie, drewniane drzwi wewnętrzne, segmentową bramę garażową, a także za system kontroli dostępu (słupki blokujące zjazd z możliwością awaryjnego otwierania).  Wyróżnienie otrzymał także innowacyjny koncept KRISHOME, czyli sieć salonów oferujących komplet bezpiecznej i energooszczędnej stolarki dla domu od jednego producenta – wrzesińskiej firmy KRISPOL. Z kolei poznańska firma Linc Polska zdobyła Złoty Medal MTP za mobilna wieżę do monitoringu iTOWER, przydatna do monitorowania miejsc takich jak parkingi, place budów czy imprezy masowe. Na nagrodę zasłużyły także pompy ciepła do grzania i chłodzenia o modułowej konstrukcji, które do konkursu zgłosił poznański oddział niemieckiej firmy Glen Dimplex.

Co roku firmy z Polski i zagranicy zgłaszają około 500 produktów. Nie wszystkie otrzymują wyróżnienie. Eksperci danej branży wnikliwie oceniają produkty pod kątem nowoczesności zastosowań, wykorzystania rozwiązań innowacyjnych, ekonomiczności produktu i jego eksploatacji, ceny, kosztów eksploatacji i serwisu, kosztów utylizacji, oddziaływania produktu na środowisko (w tym recykling, biodegradowalność), oszczędności zużycia materiałów i energii, funkcjonalności produktu, estetyki oraz stopnia przystosowania rozwiązań do zastosowań praktycznych (w przypadku projektów badawczych).

Zdobycie Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich to nie tylko prestiż, ale także wymierne korzyści finansowe. Aż 55 procent nagrodzonych deklaruję, że informacja o zdobyciu Złotego Medalu oraz Złotego Medalu – Wyboru Konsumentów przyczyniła się do wzrostu sprzedaży wyróżnionych produktów i usług.

Dodaj komentarz