BUDMA – barometr branży budowlanej


Polskie budownictwo nie może narzekać na koniunkturę. Widać to doskonale w Poznaniu, obserwując rekordową frekwencję na targach BUDMA i WinDoor-Tech. Tegoroczną ekspozycję o powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych zajmuje 1000 wystawców i gości z 33 krajów. Przychody wystawców z BUDMY rosną znacznie szybciej niż u konkurentów. Wzrost w ostatnich 6 latach to aż 51 proc. wobec  35 proc. dla porównywalnych firm w całej branży – wynika z danych firmy analitycznej InfoCredit.

BUDMA jest idealnym miejscem, by pozyskać kontrahentów na nowych rynkach zbytu. Mówił o tym podczas otwarcia Janusz Komurkiewicz, prezes Związku Polskie Okna i Drzwi, reprezentujący branżę będącą naszą eksportową wizytówką. – Polska jest największym producentem okien w Europie. To nie tylko efekt świetnej koniunktury na nasze wyroby, ale także promocji – mówił Janusz Komurkiewicz. Z danych firmy InfoCredit wynika, że polskie okna to produkt numer 1 na rynku niemieckim (co trzecie montowane okno pochodzi z Polski), brytyjskim, czeskim, szwedzkim, włoskim, słowackim i belgijskim. Francja to jedyny duży rynek europejski, na którym nie jesteśmy na podium. Wartość polskiego eksportu okien to ok. 1,2 mld USD rocznie.

Podczas konferencji prasowej Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Artura Sobonia podkreślono jak ważną częścią gospodarki jest budownictwo.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz