Bramkarz Adrian Lis bohaterem Warty Poznań


– Myślę, że zespół swoją postawą pokazał, że nie będziemy chłopakami do bicia. Nie czuję się bohaterem tego meczu. Brawa należą się całej drużynie – mówił po wygranym meczu ze Stalą Mielec bramkarz Warty Poznań Adrian Lis, który  wybronił rzut karny i w doliczonym czasie gry wygrał pojedynek sam na sam z rywalem. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

– Po to stoję w bramce, aby pomóc zespołowi. To co założyliśmy sobie w szatni przed spotkaniem ze Stalą Mielec udało się zrealizować na boisku. Jeden błąd i mogło się skończyć inaczej, ale ostatecznie to my wygraliśmy mecz dzięki bramce Krzyśka Biegańskiego. Trudno mi oceniać, czy sędzia podjął właściwą decyzję dyktując rzut karny dla Stali, ale najważniejsze, że wybroniłem strzał Bartosza Nowaka. Myślę, że zespół swoją postawą w dzisiejszym spotkaniu pokazał, że nie będziemy chłopakami do bicia. Nie czuję się bohaterem tego meczu. Pamiętam jak spadaliśmy z ligi, a teraz pokazujemy charakter i wygrywamy ze Stalą. Brawa należą się całemu zespołowi – mówił po spotkaniu ze Stalą Mielec w rozmowie z „Naszym Głosem Poznańskim” bramkarz Warty Poznań Adrian Lis.

POLECAMY MATERIAŁY:

Zobacz fotogalerię z meczu Warta Poznań – Stal Mielec 1:0

Warta Poznań wygrała ze Stalą Mielec 1:0. Zobacz zapis relacji minuta po minucie.

Warta Poznań – FKS Stal Mielec 1:0 (1:0)
Bramka: Krzysztof Biegański (21. minuta)
Żółte kartki: Michał Grobelny,Wojciech Fadecki, Artur Marciniak – Mateusz Spychała, Rafał Grodzicki
Sędzia: Konrad Kiełczewski z Białegostoku
Widzów: ok. 400.

Warta Poznań: Adrian Lis – Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski, Radosław Jasiński – Wojciech Fadecki (84. Robert Janicki), Artur Marciniak, Michał Grobelny, Adrian Cierpka (89. Paweł Piceluk), Nikodem Fiedosewicz – Krzysztof Biegański (78. Krystian Sanocki).

Stal Mielec: Seweryn Kiełpin – Mateusz Spychała, Rafał Grodzicki, Martin Dobrotka, Leândro (46. Krystian Getinger) – Maksymilian Banaszewski, Marcel Gąsior, Grzegorz Tomasiewicz (77. Łukasz Wroński), Bartosz Nowak, Andreja Prokić – Sebastian Bergier (46. Sergio Mendiguchia).

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj

Dodaj komentarz